За рік людство викинуло понад мільярд тонн їжі - ООН

Близько 780 млн людей у світі у 2022 році голодували, а третина населення Землі зіткнулася з відсутністю продовольчої безпеки.

У 2022 році люди викинули 1,05 млрд тонн їжі - це 19% всіх доступних харчових продуктів. Харчові відходи спричиняють 8-10% викидів парникових газів. Про це йдеться у звіті, опублікованому на сайті програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).

Зазначається, що у 2022 році домогосподарства витрачали даремно понад 1 млрд порцій їжі на день, тоді як 783 млн людей страждали від голоду, а третина населення світу зіткнулася з відсутністю продовольчої безпеки.

У 2022 році у світі виробили 1,05 млрд тонн харчових відходів, що становить 132 кг на душу населення або майже п'яту частину всього продовольства, доступного споживачам. 60% харчових відходів припали на домогосподарства, 28% - на частку підприємств громадського харчування, ще 12% - на роздрібну торгівлю.

"Харчові відходи - це глобальна трагедія. Сьогодні голодують мільйони людей, тоді як продовольство просто викидають.. Такі відходи завдають значної шкоди клімату та природі", - заявила виконавчий директор ЮНЕП Інгер Андерсен.

Харчові відходи є причиною 8-10% щорічних глобальних викидів парникових газів. Збиток світовій економіці від продовольчих втрат і харчових відходів оцінено приблизно в 1 трлн доларів.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.