В ІДІЛ ображаються, що теракт у концерт-залі росіяни чомусь намагаються приписати Україні

Жертвами нападу терористів стали понад 140 людей.

У терористичній організації «Ісламська держава» заявили, що росія визнала свій провал, звинувачуючи країни Заходу в теракті, здійсненому 22 березня. Саме ІДІЛ узяв на себе відповідальність за те, що сталося.

«Після гучної поразки росія не знайшла іншого вибору, окрім як направити звинувачення у змові” проти своїх супротивників у “західному таборі”, щоб ухилитися від визнання свого великого провалу перед муджахідами», — йдеться у новому випуску газети «Ан-Наба», яка поширюється від імені терористичної «Ісламської держави». На це звернув увагу сходознавець Руслан Сулейманов.

У публікації також описуються деталі теракту: троє бойовиків мали розстрілювати всіх присутніх у Крокус Сіті Холлі, а четвертий підпалити будівлю. Потім передбачалося, що бойовики вб'ють ще більше людей — у них мало вистачити зброї і для подальшої перестрілки з силовиками, які прибули б на місце теракту. Однак «несправність деяких знарядь» змусила терористів залишити місце атаки, - стверджують у виданні.

igil

«росія дуже зацікавлена в тому, щоб допитувати полонених таким чином, щоб це служило політичним конфліктам з її противниками і прикривало втрати, завдані їй муджахидами», — пише газета.

***

Сьогодні Слідчий комітет росії зробив нові заяви про розслідування теракту у «Крокус Сіті Холлі», який відбувся 22 березня у Підмосков'ї.

Під варту ув'язнили дев'ятого обвинуваченого учасника організованої групи. Ним став 24-річний уродженець Таджикистану Назрімад Лутфуллої.

Обвинувачені заявили, що нібито усі їхні дії координував чоловік під псевдонімом через месенджер Talagram.

«За вказівкою координатора терористи після скоєння злочину на автомобілі поїхали у бік російсько-українського кордону для подальшого його перетину та прибуття до Києва для отримання обіцяної їм винагороди», — заявили в Слідкому РФ.

Російська влада раніше, до завершення слідчих дій, висловлювала припущення та звинувачення на адресу українських спецслужб, - пише видання "Новини Донбасу".

ДО РЕЧІ

Білий дім назвав «дурницею» та «пропагандою» заяви російської влади про можливу причетність України до теракту в «Крокус Сіті Холлі». Радник Білого дому з комунікацій у сфері національної безпеки Джон Кірбі заявив на брифінгу, що «одноосібну відповідальність» за теракт несе «Ісламська держава».

«Я хочу скористатися моментом, щоб відреагувати на нісенітницю та пропаганду, яку ми спостерігаємо з боку Кремля та російського уряду протягом останніх кількох днів з приводу терористичної атаки ІДІЛ на концертну залу, яка, на жаль, забрала життя понад 140 осіб», — наводить слова Кірбі The Hill.

«Це нагадує мені дещо з того, що казав мій дядько, який мав невелику ферму. <…> Він казав, що найкращий продавець гною часто носить зразки у роті. Російські чиновники здаються досить добрими продавцями гною», — заявив Кірбі.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.