Чехія знайшла для ЗСУ мільйон снарядів

В рамках чеської ініціативи Україна отримає не 800 тисяч боєприпасів, як планувалося раніше, а мільйон.

Учасники ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів для потреб ЗСУ підписали угоду, в межах якої Україна отримає мільйон артилерійських снарядів, повідомляє Corriere della Sera.

Спочатку передбачалося закупити 800 тисяч снарядів: 500 тисяч калібру 155 мм та ще 300 тисяч - 122 мм. Однак чеські урядовці знайшли додатково ще 200 тисяч снарядів.

"Невідомо, до яких саме підприємств були направлені звернення, хоча чутки вказують, зокрема, на Південну Корею, Туреччину та, можливо, ПАР", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Україна зможе отримати перші партії обіцяних боєприпасів не у червні, як раніше публічно заявляли в уряді Чехії, а, ймовірно, вже у квітні.

Загалом до чеської ініціативи долучились 15 країн, зокрема Німеччина, Франція, Нідерланди. Однак не всі з них публічно оголосили, яку саме суму внесли для закупівлі снарядів.

Тим часом у Чехії наводять іншу цифру. Так, двома днями раніше прем'єр-міністр країни Петр Фіала заявив, що до чеської ініціативи з пошуку та закупівлі артилерійських боєприпасів для України приєдналися 20 країн.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.