Атака росіян на українські сховища газу вплинула на його ціну в ЕС

11 квітня російські війська здійснили ракетну атаку на два українські підземні газові сховища.

Російська атака на газові сховища в Україні спричинила зростання цін на газ у Європі. Про це у четвер, 11 квітня, пише Bloomberg.

Так, за даними видання, у четвер 11 квітня російські війська атакували два українські підземні газові сховища.

"І хоча за даними очільника Нафтогазу Олексія Чернишова, об'єкти продовжують працювати, це вже четверта атака росіян на газові сховища України. Такі атаки підкреслюють потенційний ризик зберігання газу в країні, якщо європейські запаси будуть переповнені цього літа", - пише Bloomberg. 

У виданні зазначають, що Україна має більше потужностей для зберігання газу, ніж будь-яка інша країна в Європі, і вона активно залучає трейдерів для зберігання запасів у своїх сховищах.

"Так, європейські ф'ючерси на газ зросли на 9,5% - це найвищий рівень ціни за останні три тижні", - вказують експерти. 

Зараз Україна пропонує закордонним трейдерам забронювати до 10 мільярдів кубометрів газу в своїх сховищах цього року.

"Обсяг потенційно зарезервованої сировини становить близько третини всіх потужностей країни і є на рівні минулорічного показника", - вказує Bloomberg.

ДО РЕЧІ

Міжнародне енергетичне агентство вслід за США заявило, що атаки українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи ризикує підірвати світові ринки нафтопродуктів, - пише Bloomberg.

Українські ударні безпілотники з початку року посилили атаки на російську нафтову промисловість, намагаючись перервати постачання палива для військових і обмежити доходи Кремля. Відповідно до щомісячного звіту МЕА, приблизно від 500 до 600 тис барелів на день потужностей країни з переробки сирої нафти можуть бути втраченіцього кварталу на валовій основі без компенсацій.

Зупинка пошкоджених нафтопереробних заводів або блоків на чотири-вісім тижнів для ремонту "може означати значну втрату" російського експорту нафтопродуктів, - заявило в п'ятницю паризьке агентство. 

"Міжнародні ринки залежать від російського експорту дизельного палива, нафти та авіаційного палива, тоді як нафтопереробні системи в Азії поглинають значні обсяги прямогонних і крекінг-залишків країни для збільшення сировини для модернізації", - пише агентство.

Фактично МЕА повторило попередню заяву міністра оборони США Ллойда Остіна, який попередив, що українські атаки "можуть мати додатковий ефект" на світовому енергетичному ринку.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.