Палата представників США схвалила закон про фінансову і військову допомогу Україні

Він передбачає виділення близько 61 мільярда доларів на допомогу Україні й союзникам.

Палата представників США у суботу, 20 квітня, проголосувала за законопроєкт про іноземну допомогу для України.

За схвалення проєкту проголосували  311 членів нижньої палати Конгресу США, проти висловились 112.

Ухвалення законопроєкту супроводжувалось оваціями з боку конгресменів. Також члени Палати почали розмахувати українськими прапорами.

У разі успішного проходження пакета через Палату представників, він буде переданий на розгляд Сенату як зміни до сенатського законопроєкту про міжнародну допомогу США HR.815, який був прийнятий у лютому.

Це має спростити процедуру затвердження пакета в Сенаті.

Президент США Джо Байден пообіцяв підписати ухвалений проєкт з допомогою.

Як відомо, пакет проєктів, який включає підтримку України, спікер Палати представників Майк Джонсон вніс у середу, він передбачає виділення близько 61 мільярда доларів на допомогу Україні й союзникам.

***

Як відомо, одним із винуватців затримки з голосуванням щодо законопроекту вважався спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон. Тепер він заявив, що змінив свою думку після ознайомлення з розвідувальними даними і свідченнями про злочини РФ.

"Я справді вірю цій інформації. Я думаю, що Володимир Путін продовжував би марширувати Європою, якби йому дозволили. Думаю, наступним він може піти проти Балтії. Я думаю, що він може посваритися з Польщею чи одним із наших союзників по НАТО", – зазначив спікер.

Спікер також був вражений історіями, які він почув під час зустрічей із президентом України Володимиром Зеленським та іншими про масштаби страждань, які російські війська завдали Україні. Усе це вплинуло на почуття християнської віри Майка Джонсона.

***

Варто розуміти, що попри виділення 60,84 мільярда доларів допомоги США далеко не вся ця сума піде на озброєння. 

Безпосередньо на зброю припадає:

  • 13,8 - закупівля озброєння для України за програмою USAI, Ukraine Security Assistance Initiative - Ініціативи сприяння безпеці України.
  • 1,6 млрд доларів на програму Foreign Military Financing (іноземне воєнне фінансування), за якою США компенсує Україні вартість замовленого американського озброєння
  • 23,2 млрд доларів Пентагону на поповнення товарів оборонного призначення та послуг наданих Україні

Щодо останньої цифри то неможливо зі 100% впевненістю сказати, що вся ця сума піде на відому програму PDA, Presidential Drawdown Authority, президентського вилучення за якою озброєння передається із запасів міноборони США до України напряму. Наразі різні джерела наводять різну аргументацію, як ці кошти будуть витрачені.

***

Пентагону знадобиться менше ніж тиждень після завершення усіх процедур ухвалення відповідного законодавства, щоб доставити частину зброї українським підрозділам. Про це пише Washington Post з посиланням на американських посадовців. 

Також цілком імовірно, що Пентагон надасть Україні свіжий транш обладнання для протиповітряної оборони та боєприпасів, що є життєво необхідною для боротьби з невпинною кампанією Росії проти цивільної інфраструктури країни.

Офіційні особи США заявили, що Пентагон готовий надати значну військову допомогу Україні після того, як Сенат наступного тижня схвалить законопроєкт про допомогу Україні, а президент Джо Байден підпише його.

За словами цих людей, Міністерство оборони, яке попереджало, що Україна поступово поступатиметься російським військам і зіткнеться з приголомшливими втратами без термінових дій на Капітолійському пагорбі, розпочало збір пакета допомоги задовго до майбутніх голосувань, намагаючись прискорити процес.

За словами посадовця, знадобиться менш як тиждень, перш ніж частина зброї потрапить на поле бою.

Не відразу було зрозуміло, наскільки об’ємним буде пакет, хоча він майже напевно міститиме вкрай необхідні боєприпаси для систем, на які найбільше покладаються українські військові, включаючи 155-мм снаряди, які використовуються в гаубицях НАТО, і боєприпаси для реактивної артилерії середньої дальності.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.