Росія в односторонньому порядку змінила кордони в Балтійському морі, розширивши свої територіальні води поблизу Литви та Фінляндії

Путін хоче дістати контроль над усім Балтійським морем.

Російська влада ухвалила рішення в односторонньому порядку змінити морські кордони країни з Литвою і Фінляндією в Балтійському морі. На це звернуло увагу видання Moscow Times, посилаючись на проєкт постанови уряду, опублікований на порталі правових актів. 

Міноборони рф підготувало документ, за яким росія має намір оголосити своїми внутрішніми морськими водами частину акваторії на сході Фінської затоки, а також поблизу міст Балтійськ і Зеленоградськ у Калінінградській області.

Для цього буде змінено географічні координати точок, що визначають положення вихідних ліній, від яких відміряють ширину територіального моря РФ, а також прилеглої зони біля узбережжя та островів.

На кордоні з Фінляндією уряд рф має намір скоригувати координати в зоні островів Йяхі, Соммерс, Голланд, Родшер, Малий Тютерс, Вігрунд, а також поблизу північного вхідного мису річки Нарва, випливає з додатка до постанови кабміну. 

На кордоні з Литвою під перегляд потрапила зона Куршської коси в Гданській затоці, райони мису Таран, мису на південь від мису Таран, а також Балтійської коси. 

Чинні географічні координати, встановлені постановою Радміну СРСР від 1985 року, "не повною мірою відповідають сучасній географічній обстановці", стверджують автори проєкту. 

Точки було зафіксовано "за морськими навігаційними картами дрібного масштабу", які, зі свого боку, ґрунтуються на роботах середини XX століття, а це "не дає змоги визначити зовнішню межу внутрішніх морських вод" рф, ідеться в документі.

Унаслідок змін "буде встановлено відсутню раніше систему прямих вихідних ліній на південній частині російських островів у східній частині Фінської затоки, а також у районі м. Балтійськ і м. Зеленоградськ, що дає змогу використовувати відповідну акваторію як внутрішні морські води російської федерації; зміниться проходження Державного кордону Російської Федерації на морі у зв'язку зі зміною положення зовнішнього кордону територіального моря".

Постанову Радміну СРСР 40-річної давності, що регулює кордони на Балтиці, Міноборони пропонує частково "визнати нечинною".

Документ про перегляд кордону був представлений на громадське обговорення практично одночасно з початком навчань із застосування тактичної ядерної зброї. Російське Міноборони оголосило, що вони стартували в Південному військовому окрузі за участю комплексів "Іскандер" і авіації, озброєної ракетами "Кинджал". 

***

Фінська влада визнала, що рішення Росії в односторонньому порядку «уточнити» лінію державного кордону на Балтиці на користь розширення своїх територіальних вод є для неї несподіваним. Про це, зокрема, заявив голова парламентського комітету у закордонних справах Кіммо Кільюнен, - пишуть фінські ЗМІ. 

«Дивно, що це відбувається на повідомній основі. Зазвичай такі речі обговорюються і узгоджуються. Тепер ми опинилися в дещо несподіваному становищі", - визнав він.

Глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен, коментуючи повідомлення про намір Росії змінити свої морські кордони в Балтійському морі, заявив, що Москва повинна дотримуватися конвенції ООН з морського права.

***

Головнокомандувач Збройних сил Швеції Мікаель Бюден вважає, що господар Кремля Володимир путін поклав "обидва ока" на острів Готланд, щоб контролювати Балтійське море. Про це він заявив в інтерв’ю RND.

"Так, я впевнений, що путін поклав навіть обидва ока на Готланд Мета путіна – отримати контроль над Балтійським морем, - сказав він. - Ймовірно, він також поклав око на Аландські острови. Росіяни уважно стежать за тим, що відбувається на входах і виходах до Балтійського моря".

Він також зазначив, що той хто контролює шведський острів Готланд, контролює Балтійське море. За його словами, путін хоче дістати контроль над Готландом.

Головнокомандувач наголосив, що якщо Росія візьме під контроль і перекриє Балтійське море, це матиме величезний вплив на життя у Швеції та всіх інших країнах Балтійського моря.

"Ми не можемо цього допустити. Балтійське море не повинно стати ігровим майданчиком путіна, де він може залякувати членів НАТО", – наголосив він.

Головнокомандувач підкреслив, що Готланд є шведською територією, тому Швеція несе відповідальність за його захист, а Готланд має право на захист.

"Були часи, коли ми скоротили нашу військову присутність на Готланді до того, що у нас там був лише добровольчий підрозділ Національної гвардії. Ці мирні часи минули. Війна в Україні змінила політичну ситуацію в Європі, і нам довелося масово озброїти Готланд.

Зараз ми охороняємо острів за допомогою постійно дислокованих на ньому підрозділів і тимчасово перекидаємо туди додаткові сили, якщо небезпечна ситуація зростає", – пояснив він.

КОМЕНТАР

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.