Путін запропонував свій «мирний план» щодо України

Вимоги хуйла не змінилися: здатися.

Володимир путін вперше публічно назвав умови припинення війни в Україні та пригрозив Києву та його союзникам, що згодом вимоги Москви може змінитися. Це сталося напередодні мирного саміту у Швейцарії, в якому не братимуть участі росія та Китай.

Ультиматум путіна

Путін заявив, що для початку мирних переговорів Україна має вивести свої війська з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, причому у межах адміністративних кордонів цих регіонів на момент входження до складу України після розвалу СРСР.

Путін заявив, що росія не хоче заморожувати конфлікт, а має намір остаточно зупинити війну. Щоб це сталося, Україна, на думку російського диктатора, має відмовитися від планів вступити до НАТО та мати «нейтральний, позаблоковий, без'ядерний статус», а також забезпечити права російськомовних; пройти «денафікацію», «демілітаризацію» та «ухвалення нових територіальних реалій» .

Крім цього, путін заявив, що угоди щодо мирного врегулювання військового конфлікту в Україні мають бути зафіксовані міжнародними договорами. У них має бути прописане зняття з росії санкцій. Жодних гарантій того, що росія не розпочне нової війни, путін не надав.

Відповідальність за відмову від запропонованого варіанта мирної угоди путін поклав на Україну та її союзників.

«Сьогодні ми робимо ще одну конкретну, реальну мирну пропозицію. Якщо у Києві та в західних столицях від нього відмовляться <…> — це їхня політична та моральна відповідальність за продовження кровопролиття», — заявив путін.

На завершення виступу в МЗС росії, він попередив Україну та її союзників, що згодом умови, на яких росія буде готова закінчити війну, можуть змінитись.

"Очевидно, реалії на землі і на лінії бойового дотику й надалі змінюватимуться не на користь київського режиму, і умови для початку переговорів будуть іншими", - сказав Путін.

Реакції на заяви путіна

Президент України назвав слова російського лідера «ультиматумом, якому не можна довіряти»: "Це ультимативні послання, які нічим не відрізняються від минулих заяв. Він не зупиниться. Це те саме, що робив Гітлер. Ми не повинні довіряти цим повідомленням", - сказав Володимир Зеленський.

Слова путіна демонструють, що він не готовий вести переговори, - заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко. Він наголосив, що висунуті російським лідером умови неприйнятні для Києва.

Путін своїми висловлюваннями намагається зірвати саміт із питання війни в Україні, який розпочнеться 15 червня у Швейцарії, - вважає Литвиненко.

«Жодних нових „мирних пропозицій“ від росії немає. Суб'єкт путін озвучив лише „стандартний набір агресора“, який звучав уже багато разів. Його зміст є цілком конкретним, вкрай образливим для міжнародного права і абсолютно красномовно говорить про нездатність нинішнього російського керівництва адекватно оцінювати реалії», — написав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у Х.

Генсек НАТО заявив, що не вважає пропозицію путіна мирною: «Ця пропозиція означає, що росія має право на окупацію ще більшої території України. Ця пропозиція не свідчить про доброї волі, вона свідчить про бажання росії досягти військових цілей. Тобто це не мирна пропозиція, а пропозиція, яка передбачає ще більшу окупацію», сказав Йєнс Столтенберг.

Він зазначив, що країни альянсу продовжать надавати військову підтримку Україні.

«Не Україна має виводити війська з української території, а росія має вивести свої війська з окупованих територій України. <…> Ця пропозиція не свідчить про добру волю, вона свідчить про бажання росії досягти військових цілей», - сказав Столтенберг на підсумковій прес-конференції після зустрічі міністрів оборони країн НАТО.

Глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що путін не може диктувати умови мирного договору Україні, тому що "незаконно окупував суверенну територію України". За словами міністра оборони США, путін «почав війну без жодного приводу і міг би покласти цьому кінець сьогодні, якби захотів».

 

 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.