Європу, світ та саму Росію варто «депутінізувати», російського диктатора варто загнати в ізоляцію, - Порошенко

Лідер "Європейської Солідарності" та п’ятий президент України Петро Порошенко закликав "депутінізувати" світ та не піддаватися на російський шантаж.

"Я запропонував світу абсолютно чіткий елемент стратегії: це депутінізація Європи, депутінізація світу і врешті-решт - депутінізація Росії. На першому етапі це означає, що ми маємо Путіна загнати в ізоляцію. Путін не має відчувати, що він велика держава. Він - Північна Корея. От у них є союз, який проголосований проти української резолюції, і там було п’ять країн: це сама Росія, це Білорусь, Північна Корея, Еритрея, Венесуела і все. І в цих умовах Путін буде в цій ізоляції", - наголосив Порошенко.

За словами лідера "ЄС", відповідальність за воєнні злочини лежить не лише на Путіні, але й на росіянах.

"В Бучі, Бородянці, Охтирці, Северодонецьку, Рубіжному, Попасній, Маріуполі розстрілювали людей. Не Путін натискав гачок. Це робили росіяни, які підтримують Путіна в його звірствах проти України", - нагадав п’ятий президент.

"І тому ми маємо депутінізувати світ. І тому ми маємо не піддаватися на шантаж. Бо коли Рада Безпеки ООН розглядає питання енергетичної безпеки і ядерної безпеки світу, це означає, що у світі йде Третя світова. Це не просто агресія росії проти України – в умовах того, що Україна є країною, яка володіє ядерною енергетикою. В умовах, коли Запорізька станція, яка більша десяти Чорнобилів, захоплена. В умовах, коли гинуть тисячі і тисячі людей, і це може спалахнути із застосуванням найсучаснішої зброї", - застерігає Порошенко.

Він також зазначив, що війни в Іраку, Сирії, Афганістані та Лівії не йдуть в порівняння з війною в Україні, яка триває вже понад 8 років.

"Ми не піддамося на ядерний шантаж Росії, яка не тільки хоче лякати світ ядерним випромінюванням і забрудненням. Вона хоче відрізати Південь України від енергопостачання Запорізької АЕС, припинить постачання російського газу і залишить без газу Європу. Врешті-решт ці кроки Росії остаточно довели Європі те, що росія не є надійним постачальником. Російська енергетика - це елемент російської агресії, російської зброї. І це точно неприйнятно", - наголосив лідер "ЄС".

"Це точно не дасть жодній країні світу "втомитися" від війни в Україні. Бо це не є війна в Україні. Це питання про їхню власну безпеку. І коли я спілкуюся з міжнародними партнерами, я кажу: допоможіть нам зробити вашу роботу. Допоможіть нам врятувати вас. Ви допомагаєте не Україні – ви інвестуєте зброю у власну безпеку", - підсумував Порошенко.

Джерело: "Цензор.Нет"

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.