У росії на матір загиблого солдата термінової служби склали протокол про «дискредитацію армії»

Це зробила стукачка, яка з початку війни в Україні написала 764 такі скарги.

У Тюменській області склали протокол про «дискредитацію армії» (ст. 20.3.3. КоАП) на матір загиблого терміновика після її інтерв'ю «Новій газеті Європа». Про це вона повідомила місцевому порталу 72.ru.

Терміновик Опанас Подаєв з Тюменської області загинув у Білгородській області внаслідок обстрілу. 29 травня 2023 року «Нова-Європа» опублікувала інтерв'ю з його родичами — батьком Олегом Подаєвим, сестрою Юлією Подходовою та матір'ю Аллою Фатхелісламовою.

Через кілька днів після виходу ролика Ганна Коробкова звернулася до силовиків з вимогою притягнути Фатхелісламову до відповідальності за «дискредитацію армії».

«Приїхали [з поліції], показали на телефоні, що надійшов донос. Запитали, чому давала інтерв'ю? А вони навіть не знали, що син у мене загинув. За кілька днів приїхали до мене на роботу, привезли паперовий варіант заяви почитати. <…>

[Написано], мовляв, навіть під час Великої Вітчизняної війни родичі не мали права висловлюватись проти», - розповіла мати загиблого журналістам.

Поки невідомо, які слова жінки стали приводом для протоколу, але в інтерв'ю Фатхелісламова негативно висловлюється про війну в Україні. «Якщо чесно, коли почалася війна, я завжди дивилася і плакала, переживала. Війна – кому вона потрібна? Вона не потрібна нікому. Нехай навіть тоді [на початку війни] мій син ще не був у армії, я плакала за чужих», — каже вона.

Журналісти 72.ru також зазначають, що Анна Коробкова, яка написала донос на Фатхелісламову, регулярно пише скарги на громадян, які виступають проти війни. Зокрема, саме вона написала доноси на главу єкатеринбурзького «Меморіалу» Олексія Мосіна — у результаті на нього склали два протоколи про «дискредитацію».

Про скарги Коробкової також написала антрополог Олександра Архіпова. За її словами, донощиця написала скарги на кількох її колег. На Архипову написала донос якась жінка «К.». Антропологу вдалося зв'язатися із автором скарги. В результаті "К." надіслала їй листа, в якому розповіла про те, чому пише доноси. Імовірно, жінка «К.» та є Коробкова.

«Доносія у мене "в крові". Мій дід був радянським офіцером на фронті з 1942 по 1945 роки. Він був сексотом (таємним співробітником – прим.) НКВС, про що сам мені відверто говорив», – написала «К.».

За словами Коробкової, саме дідусь навчив її писати доноси.

Жінка також розповіла про свій «розклад»: вона заявила, що два дні проглядає відео ЗМІ-«іноагентів», а потім два дні пише доноси на тих громадян, які дали їм коментарі.

Коробкова заявляє, що з початку війни в Україні написала 764 скарги.

Джерело: «Нова газета Європа»

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.