«Кожна людина має бути похована гідно»

У Берліні є Йоханнес Мезус. Він проводжає померлих, до яких ніхто не приходить на похорон.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр нагородив орденом «За заслуги перед ФРН» Йоганнеса Мезуса.

Мезус – 39-річний житель Берліна. У нього синдром Дауна. Він разом із батьком ходить на похорон одиноких людей, з якими більше ніхто не приходить попрощатися.

Йоханнеса представили до нагороди серед ще 19 жителів Німеччини на церемонії, яка пройшла у палаці Бельвю 4 грудня. Вона була присвячена Міжнародному дню добровольців. Мезусу вручили хрест заслуг на стрічці — восьмий ступінь ордена «За заслуги перед ФРН». На сайті президента Німеччини зазначили, що Йоханнес «відзначається великим милосердям» і «подав приклад поваги до гідності померлих» для інших людей — як з інвалідністю, так і без неї, - пише видання "Медуза".

Останні 25 років Йоханнес служить вівтарником у домініканській церкві Святого Павла у берлінському районі Моабіт. Він також працює у майстерні для людей з інвалідністю, розливаючи чай по пляшках та розклеюючи етикетки на пакети з харчовими добавками. Для участі у похороні йому дають спеціальну відпустку. На церемонії Йоханнеса супроводжує його батько Георг – 69-річний співробітник поліції на пенсії.

daun2

Йоханнес і його батько вирішили ходити на похорон після розмови з дияконом їхньої церкви, який одного разу розповів, що часто на церемонії присутній тільки він один — і це його гнітить. Про це сім'я Мезус розповіла у програмі Follow me.reports у січні 2023 року. Журналісти показали місце роботи Йоханнеса та побували з ним на одній із церемоній прощання з самотньою мешканкою Берліна.

На церемонії Йоханнес одягає спеціальний одяг, бере палицю з хрестом і слідує за священиком у похоронній процесії. Його батько йде за ними і молиться або допомагає близьким померлого, якщо вони приходять на церемонію, дотримуватися обрядів.

За останні п'ять років батько та син відвідали понад 200 церемоній, кожна десята з яких проходила без друзів та родичів покійного. У таких випадках вони були єдиними, хто прийшов проводити померлого. При цьому з жодним із померлих родина Мезус не була знайома.

Найчастіше похорони без участі близьких проходять, якщо у покійного немає родичів, ніхто з них не став його ховати або особи померлого не можуть встановити, зазначає Католицька агенція новин (KNA). Часто це були бідні чи безпритульні люди, яких ховають за рахунок держави, пише Tagesspiegel. За даними KNA, у 2022 році таких поховань було трохи більше 2600, а за перше півріччя 2023-го вже понад 1500.

Пояснюючи, навіщо вони ходять на похорон, Георг заявив KNA, що ними рухає «внутрішнє спонукання». Батько та син хочуть, щоб церемонія пройшла гідно. "Кожна людина має бути похована гідно", - сказав він.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.