Як на росії створювався міф про миролюбне знищення українців

Наполегливо повторювана брехня перетворила мізки росіян на лайно.

З початку війни в Україні державне інформагентство "РИА Новости" 11628 разів згадало у своїх матеріалах про те, що "Збройні сили рф завдають ударів тільки по військовій інфраструктурі та українським військам, а цивільному населенню нічого не загрожує". Про це йдеться у спільному дата-дослідженні «Нової газети Європа» та «Декодера». 

Журналісти видань проаналізували понад три мільйони текстів, що вийшли з 2002 по 2023 роки на сайті "РІА Новини", і з'ясували, що у багатьох із них у контексті новин у різних комбінаціях містяться одні й ті самі словесні обороти. Ці обороти, що повторюються, з'являються десятки тисяч разів, деякі з них живуть багато років, зазнаючи лише незначних змін.

«Багато хто з них не просто пояснює контекст новин, а формує цілком певне бачення того, що відбувається. Бачення, яке підготувало росіян до війни проти України», - - йдеться у дослідженні.

Більш ніж у половині таких текстів із пропагандистськими словесними оборотами йдеться про збройні конфлікти та військові операції у світі. Більшість із них (трохи більше 50%) стосується України. Загалом пропагандистські фрази про Україну згадувалися як мінімум у 56 384 новинах із 2014 по 2023 роки.

Різко зросла кількість таких повторів у текстах з 21 січня 2014 року. Замість нейтральних новин про протести в Україні, державне інформагентство почало називати «протестувальників» практично виключно «радикально налаштованими опозиціонерами» чи «радикалами», а самі протести — «зіткненнями озброєних радикалів з органами правопорядку».

Найчастіше уживана фраза про протести на Майдані звучить так: «Результатом вуличних сутичок, у ході яких опозиція неодноразово застосовувала вогнепальну зброю та "коктейлі Молотова", стали десятки людських жертв». Воно зустрічалося 4301 раз і дожило аж до 2019 року.

Найчастіша пропагандистська фраза про Україну загалом присвячена цілям війни. У ньому йдеться, що мета так званої «СВО» — це «захист людей, які протягом восьми років зазнають знущань, геноциду з боку київського режиму». Його "РІА Новини" повторили 16 тисяч разів з 28 лютого 2022 року до липня 2023 року (вивантаження даних обмежено липнем).

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.