На Донбасі готують реалізацію проросійського проекту УПЦ МП «Люди миру»

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

У Святогірській лаврі має відбутися форум «Люди миру», який наразі активно готує УПЦ МП, подаючи як ініціативу, яка допоможе досягти миру на Донбасі.

«Церква може бути посередником». Такі заяви на початку року лунали від вже колишнього радника секретаря РНБО Сергія Сивохо, який готував т.за. «платформу примирення», згадуючи при цьому Святогірський монастир на Донеччині. І хоча миротворча діяльність «кавеенщика» провалилася, бо після презентації «Платформи» його звільнили з РНБО, через півроку до ідеї повернулися. Вже через тиждень, 21 вересня, у Святогірській лаврі має відбутися форум «Люди миру», який наразі активно готує УПЦ МП, подаючи як ініціативу, яка допоможе досягти миру на Донбасі. У проросійському спрямуванні заходу та можливих ризиках його проведення розбиралося "Hromadske".

Наприкінці літа вже сама Українська православна церква Московського патріархату виступила з миротворчою ініціативою. 17 серпня там ухвалили рішення провести міжнародний форум «Люди миру». Ще через два тижні презентували організаційний комітет форуму.

«Ініціатива церкви в тому, щоб залучити до процесу переговорів громадянське суспільство… Це одна зі сходинок на шляху до досягнення миру в Україні», — розповів на презентації в Києво-Печерській лаврі керівник справами УПЦ МП митрополит Антоній (Паканич).

До організаційного комітету увійшли рок-музикант Олег Карамазов, лікар, ієрей УПЦ МП Ростислав Валіхновський, журналіст Костянтин Стогній, культуролог Юрій Молчанов. Також згадали про залучення лікаря Бориса Тодурова, боксера Олександра Усика та інших.

svyat2

Цікаво, що майже всі члени оргкомітету — учасники медіапроєкту «Люди», який почали транслювати в етері 112-го телеканалу ще наприкінці квітня. За цей час вийшло 18 програм. Щопонеділка учасники проєкту протягом майже двох годин обговорювали різні події в Україні та світі.

112-й канал входить у пул медіа, які пов’язують із Віктором Медведчуком. Окрім них (112-й канал, ZIK, NewsOne), на презентації форуму в Києво-Печерській лаврі також були телеканали «НАШ» (Євген Мураєв), «Інтер» (Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін), «Україна 24» (Рінат Ахметов). Отже, інформаційну підтримку цій миротворчій ініціативі надають лише медіа проросійських політиків.

svyat3

Однак представники організаційного комітету заперечують зв’язок із політиками. «Форум ініціює церква, він аполітичний. За цим заходом не стоїть жодна сила в Україні. Ми однаково радіємо всім політикам, які націлені на мир. І однаково опонуємо всім політикам, які пропагують війну», — заявив на презентації Юрій Молчанов. У своїй фейсбук-стрічці він активно виступає проти Православної церкви України, проукраїнських ідей, а прихильників попереднього президента Петра Порошенка називає «порохосектою».

Колишній заступник голови СБУ Віктор Кононенко запевняє, що розмови про необхідність початку діалогу між простими людьми — це «улюблена тема Медведчука».

Також на презентації лунали заяви, що врегулювання конфлікту на Донбасі державними діячами провалилося. «Якщо політики не можуть вирішити, тоді повинні вступати громадські інституції», — заявив Костянтин Стогній.

svyat4

З цим не погоджується представник України в тристоронній контактній групі Сергій Гармаш. «Не можна говорити, що політична ініціатива себе вичерпала. Це тривала справа. Немає термінів, які могли б визначити ефективність чи неефективність політичного процесу», — заявив Гармаш.

Також його здивувала теза, нібито церква може вплинути на завершення війни. Гармаш звернув увагу на зв’язки учасників цієї ініціативи з Росією. Особливо на заплановане місце проведення форуму — Святогірську лавру.

«Це суто проросійський захід, який організований афілійованою з РПЦ церквою та відбудеться в проросійському місці. Ми чудово пам’ятаємо розповідь Гіркіна про те, що вся його особиста охорона під час захоплення Слов’янська складалася з послушників Святогірської лаври», — нагадує Гармаш.

На думку представника України в ТКГ, артисти, спортсмени чи медики, які долучаються до форуму, можуть погано орієнтуватися в політичних нюансах. Тому й не бачать проросійського спрямування заходу. Якби церква справді прагнула порозуміння між українцями, то покликала б на форум представників патріотичних спільнот і добробатів.

Форум «Люди миру» пройде у Святогірській лаврі 21 вересня — якраз у розпал кампанії місцевих виборів. Тези, заклики та рішення форуму можуть бути використані як на виборах, так і після них.

svyat5

«Імовірна загроза полягає ось у чому: коли ОПЗЖ отримає більшість у місцевих радах, її представники можуть наухвалювати рішень щодо налагодження зв’язків з прикордонними районами Росії. Такі випадки в нас уже були», — пояснює Кононенко.

Він підсумовує, що зараз Росія намагатиметься всіляко захистити ініціативу УПЦ МП. Натомість українська влада повинна реагувати. Тож усе це може нести загрозу відновлення гострого конфлікту.

Джерело: "Информационное сопротивление"

Оставить комментарий

Защитный код Обновить

Please publish modules in offcanvas position.