У які міста переїхали та як працюють Виші та коледжі Донеччини

Усі виші Донеччини тимчасово працюють за межами регіону.

У яких містах Україні зараз університети, академії та коледжі області та як організовують навчання — дізнавалось "Суспільне Донбас".

Донбаська державна машинобудівна академія з Краматорська евакуювалася до Тернополя. Нині виш тимчасово базується в технічному університеті.

Як розповів "Суспільному Донбас" проректор закладу Анатолій Фесенко, навчання проходить онлайн, оскільки більшість педагогів та студентів роз’їхалися по різних регіонах України та за кордон. “Перевезли всю документацію, серверне обладнання для організації дистанційного навчання. Утім, основна лабораторна база лишається в Краматорську, її евакуювати просто неможливо. Поряд з корпусами нашого закладу на Донеччині були влучання, є пошкодження і фасаду, і приміщень. Але ми сподіваємося на скоріше повернення в рідні стіни”, — розповідає Анатолій Фесенко.

Вже другий рік вступну кампанію проводить не у Слов’янську Донбаський державний педагогічний університет. Нині він працює в Дніпрі.

Виш-переселенець з Донецької області проводить дистанційне навчання студентів з різних регіонів України, зокрема з тимчасово окупованих.

Покровський педагогічний та Костянтинівський медичний коледжі коментувати переїзд відмовилися, натомість підтвердили, що також працюють за межами території донецького регіону.

Куди перемістилися заклади Донеччини

Усі 34 заклади фахової передвищої та 13 — вищої освіти Донецької області переміщені в більш безпечні регіони України. Про це у відповідь на запит "Суспільного Донбас" повідомили в департаменті освіти і науки Донецької обладміністрації.

За їхньою інформацією, коледжі Донеччини наразі працюють у таких містах: 16 — у Дніпрі та Дніпропетровській області, 5 — у Полтаві, 2 — у Луцьку, 2 — у Черкасах, 1 — у Києві, 1 — в Івано-Франківську, 1 — у Тернополі, 2 — у Кропивницькому, 1 — у Хмельницькому, 1 — у Львівській області, 1 — у Чернівцях, 1 — у Вінниці.

В управління також зазначили, що всі вісім закладів Маріуполя та один Волноваського району розпочали працювати в інших областях України: У Хмельницькому — Маріупольський будівельний фаховий коледж; У Тернополі — Маріупольський електромеханічний фаховий коледж; У Дніпрі — Маріупольський медичний фаховий коледж та підрозділи Приазовського державного технічного університету (Маріупольський фаховий коледж, Маріупольський машинобудівний фаховий коледж та Маріупольський політехнічний фаховий коледж); У Кривому Розі — Маріупольський фаховий коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського; У Чернівцях — Великоанадольський лісотехнічний фаховий коледж імені Віктора Єгоровича фон Граффа.

Тринадцять вишів Донеччини також змінили “прописку”. Працюють на базі інших закладів вищої освіти у шести регіонах країни: 4 — Дніпро та Дніпропетровська область, 2 — Київ, 2 — Луцьк, 1 — Івано-Франківськ, 1 — Тернопіль, 1 — Кропивницький. Ще два підрозділи вишів — харьківского та одеського — переїхали до своїх основних закладів.

Очно чи дистанційно: як навчатимуться студенти

Як зазначили в департаменті, заклади освіти ще визначаються із варіантами форм навчання. Враховують безпекову ситуацію у містах.

“Задля організації освітнього процесу в очній формі навчання виконується відповідна робота щодо забезпечення закладів освіти захисними спорудами цивільного захисту”, — йдеться у відповіді. Заклад має облаштувати укриття або збудувати нове. За даними управління, кількість студентів у 2023 році — у порівнянні з попереднім — зменшилась. На 1 липня 2022 було 23 692 студенти, у 2023 році — 17 665.

У департаменті зауважили, що ці дані не враховують випускників цих років.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.