Голова ОДА Вадим Філашкін скаржиться, що охочих їхати будувати фортифікації "дуже мало".
Оборона Донецької області від російського стада продовжується, ворог, ціною величезних втрат, потроху лізе вперед. У зв'язку з чим тема будівництва укріплених споруд на заваді окупантів актуальна як ніколи. І думки щодо є різні.
Днями "Громадське радіо" опублікувало матеріал під назвою "На Покровському напрямку існує проблема з якістю фортифікацій — журналістка", в якому висловлюється критика з приводу якості оборонних споруд, що будуються.
Журналістка Діана Буцко наголосила, що одна з причин, чому ворог може просуватися на Покровському напрямку пов’язана з якістю фортифікацій.
«За останні кілька місяців деякі бригади змінювалися на цьому напрямку. Одні виходять, інші заходять. По-перше, вони не завжди передають стійкі лінії оборони, просто тому що самі бригади не встигають зариватися, оскільки наступ просувається стрімко. З іншого боку я би говорила про ОВА: багато роїться справді протитанкових окопів, але загалом питання якості фортифікації залишається відкритим. Військові зазвичай самі облаштовують собі фортифікації. Одні стоять в обороні, відбувають наступ, а інші в цей час мають копати. Якщо людей вистачає, то, звісно, вони встигають це зробити. Але таке буває дуже рідко», — підкреслила журналістка.
Цікаво, що майже одночасно з цією публікацією, на сайті "Главком" було опублітковане інтерв'ю з головою Донецької ОДА Вадимом Філашкіним, де також обговорювалася тема будівництва фортифікацій у регіоні.
«Над зведенням фортифікацій працювали майже всі підприємці і комунальники. Важко уявити, що б було, якби вони не були побудовані, але все менше підприємців хочуть ризикувати життям і їхати будувати фортифікаційні споруди. Вони допомагають нашим військовим. Працюють також робітники з Івано-Франківщини, Хмельниччини, Черкащини, Полтавщини – ці області нам допомагають у зведенні основної лінії фортифікацій. Роботи практично завершено», – пояснив очільник ОВА.
Філашкін зазначив, що РФ вдалося зруйнувати деякі укріплення, але місцева влада намагає«ться якнайшвидше поновити зруйновані так, аби вони були придатні для наших захисників». Це стосується усіх напрямків фронту.
Голова Донецької ОВА зазначив, що роботи з встановлення «зубів дракона» ведуться на Гродівському, Курахівському, Лиманському та Торецькому напрямках.
«Ворог змінює напрямок прориву. І де виникає потреба, відповідно до документації, яка надходить до мене від командувача оперативно-стратегічного угруповання «Хортиця» щодо закупівлі матеріальних потреб, ми терміново закуповуємо «зуби»», – зазначив Філашкін.
Очільник ОВА додав, що з початку повномасштабної війни на Донеччині збудовано понад 600 взводних опорних пунктів, не враховуючи протитанкові рови та вогневі невеликі споруди.
«Будівництво відбувається постійно на всіх напрямках. І Міноборони закуповує матеріали для зведення фортифікацій, і область, і конкретні громади закуповують. Величезні кошти витрачено з обласного та місцевих бюджетів Донеччини – близько 2,6 млрд грн», – йдеться в інтерв'ю.
Філашкін пояснив чому ціна оборонних споруд відрізняється: «Дійсно, в деяких людей виникає питання щодо закупівель: мовляв, а чому така ціна, а не інша? Бо на одному підприємстві буде ціна нижчою, але те підприємство не хоче сюди привозити, не хоче працювати з Донецькою областю. Підприємців, охочих їхати до нас будувати фортифікації, дуже мало. Більше працюють з Сумською і Запорізькою областями».
Нагадаємо, в інтерв'ю нашому виданню голова військової адміністрації Краматорська Олександр Гончаренко заявив, що "місто готується до кругової оборони, зокрема шляхом фінансування та будівництва бетонних споруд..."
На фото: Президент України та голова Донецької ОДА оглядають будівництво фортифікаційних споруд у регіоні. Квітень 2024 року