«Убивать всех без разбора!» - заявив командир російських штурмовиків.
Як повідомляє Відділ інформаційної політики Донецької обласної прокуратури, заочно повідомлено про підозру «командиру штурмового взвода штурмовой роты мотострелкового батальона 237 танкового полка (в/ч 91726) 3 мотострелковой дивизии 20 армии Московского военного округа вс рф».
17 вересня 2025 року російський підрозділ брав участь в бойових діях проти Збройних Сил України в районі села Шандриголове Лиманської громади. Під час спроби штурму населеного пункту молодший лейтенант віддав наказ особовому складу провести зачистку житлової забудови, де у своїх оселях ховались від ворожого вогню місцеві жителі. Вони були одягнені у цивільний одяг, не мали при собі зброї, а отже не несли жодної загрози російським штурмовикам. Незважаючи на це, командир наказав відкрити вогонь на ураження і неодноразово підтвердив свій наказ.

Зокрема, під час радіозв’язку він наголосив: «Проверяйте автоматы, подготавливайте гранаты... и сразу готовьтесь, что придется убивать людей. Убивать всех без разбора, ну, не считая детей… Все дома зачистить… всех в расход! Заходите вовнутрь, зачищайте, осматривайтесь - в готовности убить все живое!».
На виконання наказу свого командира штурмовики вбили щонайменше одного жителя села. З метою приховування слідів воєнного злочину його труп підозрюваний наказав сховати на території приватного домоволодіння. Дії громадянина рф кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України).
