Бокс можуть виключити із програми Олімпіади через зв'язки IBA з Росією

Міжнародний олімпійський комітет відреагував на безпрецедентний вплив Москви на міжнародну федерацію.

Бокс можуть не включити до програми Олімпійських Ігор вперше з 1912 року. Таке рішення сьогодні, 9 вересня, оголосили у Міжнародному олімпійському комітеті.

Причина - систематичні порушення міжнародної федерації цього виду спорту. Серед проблем МОК зазначив фінансову залежність Міжнародної федерації боксу (IBA) від російського Газпрому, збільшення впливу офісу президента IBA, розташованого в Москві, всупереч рекомендаціям МОК зосередити все управління Федерацією в офісі в Лозанні, та усунення голландця Бориса ван дер Ворста від участі у виборах президента IBA у травні цього року.

Зазначимо, що 25 вересня в Єревані пройде позачерговий конгрес IBA, на якому відбудуться повторні вибори президента Федерації за участю нинішнього глави Умара Кремльова та ван дер Ворста.

Таким чином у МОК прийняли рішення, що поки що бокс виключено з попередньої програми Ігор у Лос-Анджелесі-2028, оскільки МОК зазнає серйозного занепокоєння станом справ у IBA і продовжить спостерігати за процесом реформування федерації.

Нагадаємо, раніше МОК усунув IBA від проведення кваліфікації на Ігри в Токіо, і кваліфікація та сам олімпійський турнір проходив під керівництвом робочої групи МОК.

Після цього IBA розробила нову програму обора на Ігри-2024 року. Спочатку МОК погодився з документом, і його було затверджено, проте згодом Федерацію знову усунули від проведення кваліфікації на Олімпіаду.

 

 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.