Директор «Шахтаря» звинуватив ФІФА в ігноруванні злочинів Росії

ФІФА - одна з небагатьох найбільших світових організацій, яка практично не запровадила жодних обмежень проти Росії через війну.

Директор футбольного клубу "Шахтар! (Донецьк) Сергій Палкін звинуватив керівництво ФІФА в ігноруванні злочинів Росії. Він запропонував президенту організації Джанні Інфантіно приїхати в Україну і побачити злочини РФ на власні очі, повідомляє The Athletic.

Зокрема, Палкін згадав про відмову ФІФА виключити Росію з організації, мовчазну підтримку товариських матчів Росії з Іраном, продаж російським телеканалам права на трансляцію матчів Чемпіонату світу та відсутність підтримки України.

На думку гендиректора "Шахтаря", дії ФІФА після 2014 року стимулювали РФ у розв'язанні війни проти України.

"Всі мали звернути увагу на те, що відбувалося, і всі промовчали. Ви бачите, що сталося далі, і стає зрозумілим, що 2018 рік був великою помилкою. Все це Путін проробляв у Криму і чекав на реакцію європейських організацій, а реакції не було. "Це одна з причин того, що згодом сталося 24 лютого, коли на Україну напали. Це пов'язані історії", - сказав він.

Палкін упевнений, що якби ще з 2014 року на дії РФ була сильна реакція з боку ЄС та таких організацій, як ФІФА, то вторгнення РФ, можливо, не було б. "Але я вам говорю на 100 відсотків, коли ФІФА дозволяє Росії провести Чемпіонат світу з футболу 2018 року, Путін вірить і вважає, що його дії відповідають нормі, що він може робити все більше кроків", - зазначив він.

Видання нагадує, що після Чемпіонату світу у Росії президент Володимир Путін нагородив Інфантіно орденом.

Також Палкін розкритикував рішення ФІФА продати Росії право на трансляцію матчів Чемпіонату світу.

"Як це можливо, що всі у світі припинили спілкування, справи та бізнес з Росією, але водночас ФІФА зберігає телевізійний контракт на Чемпіонат світу з Росією? Неймовірно, що відбувається. Можливо, ФІФА не розуміє, що відбувається в Україні. Можливо, Інфантіно варто приїхати до України, щоб особисто побачити, що відбувається… Я хотів би, щоб Інфантіно зрозумів, щоб він приїхав до України, щоб зустрівся з президентом нашої держави, відвідав усі ці місця, де сталося вбивство", - заявив Палкін.

Крім того, він нагадав про майбутній товариський матч Росії з Іраном, який продає агресору безпілотники, що вбивають українців.

"Я не знаю, що ще належить зробити Росії, щоб ФІФА відреагувала належним чином. Весь світ має сказати ФІФА: давайте, хлопці, давайте щось міняти. ФІФА діє майже як монополія", - додав директор "Шахтаря".

ДО РЕЧІ

«Шахтар» передав допомогу Збройним Силам України на передову. Раніше гірники перевели у благодійні фонди гроші за матчі з "Ромою" та "Аяксом".

sh2

Клуб забезпечив продуктами харчування Слов’янський полк Національної гвардії.

Проведення благодійних матчів Шахтаря з Ромою та Аяксом принесло 18,4 мільйона гривень.

Товариський матч гірників із нідерландським клубом приніс 5,1 мільйона гривень. Із них майже півтора мільйона гривень було переведено до фонду Євгена Левченка.

Зустріч між "Ромою" та "Шахтарем" принесла на благодійність 13,3 мільйона гривень. Ці гроші передано на гуманітарну допомогу та підтримку дітей, які втратили батьків під час війни.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.