ПАРЄ закликала МОК не допускати росіян та білорусів до Олімпіади

Вбивцям та терористам немає місця у спорті.

Російських та білоруських спортсменів не має бути на Олімпійських Іграх 2024 року. Резолюцію із таким закликом ухвалила Парламентська асамблея Ради Європи. Документ підтримали 71 депутат, чотири - були проти.

Міжнародному олімпійському комітету рекомендували не допускати атлетів з країн-агресорок навіть під нейтральним прапором.

Окрім того, парламентарі не хочуть бачити росіян та білорусів на всіх інших великих спортивних змаганнях, поки триває вторгнення терористичних військ в Україну.

"Наразі МОК розглядає можливість дозволу спортсменам із російським чи білоруським паспортом брати участь у змаганнях у Парижі як "нейтральні спортсмени" і, як очікується, незабаром ухвалить рішення.

Прийнявши резолюцію, засновану на доповіді Лінди Хофстад Хеллеланд (Норвегія, EPP/CD), Асамблея заявила, що будь-яка участь у нинішньому контексті є немислимою, безперечно буде використана як інструмент пропаганди та фактично завадить іншим спортсменам – не в останню чергу українським – стати учасниками.

Зусилля МОК встановити набір критеріїв, що дозволяють цим спортсменам брати участь як нейтральні «не можуть надати необхідних гарантій і не стануть відповіддю, гідною цінностей людської гідності та миру, закріплених в Олімпійській хартії.

Аргументи для дозволу їхньої участі на підставі нейтралітету, незалежності спорту та недискримінації не мають достатньої ваги з огляду на обов’язковість засудження та відмови від скоєних звірств, а також демонстрації повної та непохитної підтримки міжнародного співтовариства Україна, оскільки напад триває", - говориться на офіційному сайті ПАРЄ.

Європейські депутати також звернули увагу на те, що атлети з країн-агресорок отримували державну зарплату і часто входили до військово-спортивних команд.

"Здається неможливим, щоб вони продемонстрували свій нейтралітет і віддаленість від цих режимів, не кажучи вже про те, щоб виступити проти війни. Ті, хто це зробить, "поставлять себе в небезпечну ситуацію", - додали парламентарі.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.