Вчені отримали нове волокно на основі павутиння і шовку

Новий матеріал можна використати для створення надміцних і довговічних хірургічних ниток для накладання швів, і більш зручного одягу.

Китайські вчені генетично модифікували тутових шовкопрядів, щоб отримати матеріал, який у шість разів міцніший за кевлар. Останній використовується в бронежилетах, пише IFLScience.

"Нитки, які створюють шовковичні черв'яки, тобто гусениці шовкопрядів для створення коконів, з яких з'явиться метелик, є легкими і водночас міцними. Але, коли йдеться про співвідношення ваги та міцності, то ці нитки не йдуть у жодне порівняння з нитками, які створюють павуки для своїх павутинок. Павутини павуків повинні зупиняти здобич, що швидко рухається, і деякі види витратили мільйони років на вдосконалення цієї здатності. Але зібрати павутини для створення надміцних тканин виявилося дуже складним завданням", - зазначили вчені.

Вони вирішили додати гени павуків тутовим шовкопрядам для того, щоб отримати нитки неймовірної міцності за допомогою технології CRISPR-Cas9.

"Ми ввели гени білка павукової павутини в ДНК тутового шовкопряда, щоб вони експресувалися в їхніх залозах. Під час раніше розроблених процесів створення штучного павукового павутиння ми ледве могли нанести на нього поверхневий шар глікопротеїнів і ліпідів, щоб допомогти павутині протистояти вологості та впливу сонячного світла. Такий шар у природі павуки наносять на свою павутину. Генетично модифіковані тутові шовкопряди вирішили цю проблему, оскільки шовковичні черв'яки покривають свої волокна аналогічним захисним шаром", - додали експерти.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.