Складська техніка: види, особливості та роль навантажувачів та штабелерів

Складська техніка: види, особливості та роль навантажувачів та штабелерів

Склад є основним центром, та вузлом багатьох важливих логістичних операцій, де продуктивність і ефективність є критичними факторами. Для забезпечення оптимальної та безперебійної роботи складу і оптимізації процесів потрібна відповідна навантажувальна техніка.

У цій статті ми розглянемо різні види складської техніки, зосереджуючись на погрузчиках і штабелерах, і проаналізуємо їхню роль і відмінності.

Види складської техніки:

  • Навантажувачі, також відомі як вилкові навантажувачі, є найпоширенішим видом складської техніки. Вони використовуються для переміщення великих і важких вантажів у складі. Навантажувачі мають вилки, які вставляються під палети або вантаж і піднімають їх, дозволяючи переміщати їх на невеликі відстані. Є різні типи даної техніки: наприклад, дизельні, газові, а також електричні навантажувачі (такі як тут).

sklad2

  • Штабелери використовуються для переміщення палетів і вантажів у вертикальному напрямку. Вони оснащені вилками, але відрізняються тим, що можуть піднімати палети вгору і спускати їх, щоб розмістити на різних рівнях полиць або стелажів. Це робить їх ідеальними для використання на високих складах. Більш детально про штабелери описано в даній статті.

Різниця між навантажувачем і штабелером

По основній задачі вони подібні, але функціонально та технологічно мають деякі відмінності:

  • Основна різниця полягає в функції цих машин. Навантажувачі призначені для переміщення вантажів по горизонталі, тоді як штабелери спеціалізуються на вертикальному переміщенні.
  • Навантажувачі ідеально підходять для роботи на рівній поверхні та для завантаження та розвантаження вантажу зі землі або з транспортних засобів. Штабелери використовуються для роботи на висоті, вони дозволяють ефективно використовувати вертикальний простір складу.
  • Навантажувачі зазвичай мають більшу вантажопідйомність порівняно з штабелерами, оскільки їх основна функція - переміщення вантажу по горизонталі.
  • Вантажопідйомність на висоті: Штабелери призначені для піднімання вантажу на висоту, тому вони мають меншу вантажопідйомність порівняно з погрузчиками. 

Обидва види техніки мають свої унікальні застосування і важливість у складському управлінні та логістиці. Вибір між ними залежить від конкретних потреб і структури складу. Навантажувачі і штабелери допомагають забезпечити ефективну роботу складу і зменшити ризики пошкодження вантажу під час операцій з ним.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.