Як роблять розмінування дронами з використанням штучного інтелекту

Україна – одна з найбільш замінованих країн світу. Площа забруднення більша, ніж площа Австрії та Чехії разом узятих.

Українські розробники штучного інтелекту UADamage в межах кластера Brave1 працюють над технологією для прискорення ідентифікації мін, снарядів та кратерів від вибухів, де теж можуть міститися небезпечні уламки. Про це повідомив віцепремʼєр, голова Мінцифри Михайло Федоров.

Розробники підʼєднують до сенсорів штучний інтелект, який ідентифікує та класифікує дані про об’єкти не лише на поверхні землі, а й глибоко під нею, та автоматично наносять їх на мапу. Так, за словами Федорова, розмінування прискорюється в десятки разів, і цей процес загалом стає безпечнішим для людей.

razmin12

razmin13

Технологія від UADamage працює за трьома етапами. Це стратегічне планування, коли команда визначає ступінь замінування території за допомогою супутникових знімків та даних з кадастрів. На другому етапі проводиться візуальна оцінка на предмет наявності мін та вибухонебезпечних предметів. Територію обстежує дрон з камерою, а штучний інтелект виявляє небезпечні об’єкти. Третій етап — інспекція під землею та в траві, де використовують різноманітні сенсори.

"Найскладніше в процесі розмінування, окрім кількості мін, те, що вони можуть бути на значній глибині та їх не бачать металошукачі", – зазначив Федоров.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.