Велика Британія та союзники прагнуть озброїти Україну ройовими дронами з ШІ

У Великій Британії дослідженням роїв дронів займались під час проєкту Alvina ще на рівні 2021 року.

Велика Британія працює з країнами, включаючи США, над тим, щоб надати Україні тисячі нових безпілотників зі штучним інтелектом, які могли б одночасно атакувати російські цілі.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела.

За словами одного з учасників програми, безпілотники зі штучним інтелектом будуть розгорнуті у великі флотилії, які зв'язуватимуться між собою для націлювання на ворожі позиції без необхідності керувати кожним з них людиною-оператором.

На думку людей, які розробляють цю технологію, вона може дозволити Україні придушити певні російські позиції за допомогою безпілотних апаратів.

Як пише Defense Express, про використання елементів штучного інтелекту, зокрема, машинного зору починаючи з рівня автотрекінгу цілі, вже говорять доволі давно, й вже є перші реальні зразки таких дронів. При цьому не лише в Україні, але й у РФ, а багато серійних баражуючих боєприпасів у країнах НАТО вже давно мають таку функцію. І хоча жодних деталей щодо того які саме функції штучного інтелекту будуть інтегровані у дрони, з великою долею вірогідності мова йде саме про цей напрям.

Тим більше, як пише видання, такі "дрони можуть бути відправлені в Україну протягом кількох місяців, але попередили, що терміни може бути посунутий вправо". А це означає, що технологія штучного інтелекту у цих дронах доволі зріла й готова до серійної реалізації.

Але на цьому можливості не вичерпується, бо ще один напрям - скоординована атака "роєм". Це коли дрони автоматично взаємодіють між собою, обмінюються інформацією щодо цілей та розподіляють їх між собою автоматично чи з мінімальною участю оператора.

І для Великої Британії така технологія також не є невідомою. Бо британські повітряні сили ще на рівні 2021 року вели проєкт Alvina з дослідження ройового використання малих БПЛА.

 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.