Головним завданням дослідження було отримання даних високої щільності та роздільної здатності.
ПАТ "Укрнафта" успішно завершила польову фазу перших 3D-сейсмічних досліджень у гірській місцевості Західної України, застосувавши новітню бездротову систему реєстрації даних. Це дослідження є унікальним для компанії та значним кроком у розвитку геологорозвідувальних робіт у складних умовах.
Дослідження охопили площу в 77 квадратних кілометрів на висотах від 350 до 600 метрів. Підрядником робіт виступило ТОВ "Георозвідка". За словами Сергія Корецького, директора ПАТ "Укрнафта", проведення таких робіт у гірській місцевості вважається одним із найскладніших завдань у світовій практиці, через значні перепади висот і складну геологічну будову родовищ. Головним завданням дослідження було отримання даних високої щільності та роздільної здатності.
Всього було використано майже 20 000 бездротових автономних модулів, які одночасно реєстрували дані на понад 18 500 з них. Щільність приймачів склала 257 одиниць на квадратний кілометр, що дало змогу отримати точні сейсмогеологічні дані й відстежити відбиття від складних геологічних меж.
Наступним етапом стане інтерпретація отриманих даних і побудова детальної цифрової геологічної моделі, що дозволить отримати більш точне уявлення про структуру родовища. Висока точність таких побудов допоможе мінімізувати ризики в подальшому пошуково-розвідувальному бурінні та забезпечить ефективніше планування нових свердловин.
Використання передових технологій у геологорозвідувальних роботах дає можливість UKRNAFTA підвищити точність прогнозування покладів, оптимізувати витрати на розвідку та зробити важливий внесок у забезпечення енергетичної незалежності України, - додали в компанії.