В Україну прибули перші ЗРК NASAMS

Заявлена вірогідність потрапляння у ціль – 85%.

Україна отримала США зенітно-ракетні комплекси NASAMS. Про це заявив глава держави Володимир Зеленський, повідомляє CBS.

Президент подякував американському лідеру Джозефу Байдену та Конгресу США за цю протиповітряну оборону. Однак він додав, що одержаних систем все ще недостатньо для закриття повітряного простору від російських ракет.

"Я хочу подякувати президенту США Джо Байдену та Конгресу за те, що ми отримали NASAMS. Це системи протиповітряної оборони. Але, повірте мені, цього навіть близько недостатньо", - підкреслив Зеленський.

Водночас коли саме NASAMS були отримані, що могло трапитись не обов'язково навіть днями тому, а також чи вже інтегровані ЗРК до системи протиповітряної оборони - уточнень не було. Водночас, з огляду на всю історію з передачею зброї від союзників, заява пролунала тоді, коли всі відповідні заходи вже були здійснені.

nas2

NASAMS, кожен з яких складається з одного радара, командного пункту, декількох пускових та ряду машин забезпечення, значно посилює протиповітряну оборону України.

Зенітно-ракетний комплекс NASAMS – це розробка двох світових гігантів оборонної промисловості: норвезької технологічної групи Kongsberg та американської компанії Raytheon. Головне його призначення: збивати цілі на короткій та середній дистанції – літаки, гелікоптери, безпілотники та ракети – у радіусі 25-40 км залежно від модернізації.

Конкретний тип ракет, з якими був передані комплекси, звісно розголошуватись поки не буде.

Ще однією вкрай важливою особливістю комплексу є абсолютна багатоканальність, коли кількість цілей, які обстрілюється, залежить виключно від кількості ракет у пускових.

nas3

«NASAMS за своєю природою – високомобільна система, розроблена з фокусом на операційну гнучкість для захисту авіабаз, морських портів, густо населених територій та інших важливих об'єктів, а також армії», - йдеться на сайті норвезької технологічної групи Kongsberg.

Там же повідомляється, що ракетні комплекси здатні одночасно вражати 72 цілі, а також, що вони «цілодобово прикривають Вашингтон та округ Колумбія з 2005 року». Зокрема, за даними американських ЗМІ, кілька ЗРК NASAMS охороняли другу церемонію інавгурації президента Джорджа Буша-молодшого (20 січня 2005 року) та залишилися для прикриття Білого дому.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.