Представники Червоного Хреста не відвідували звільнених українських військових у полоні

Україна хоче порушити питання невиконання мандата МКЧХ щодо зустрічей із військовополоненими.

Представники Червоного Хреста жодного разу не завітали до жодного з українських захисників у полоні. Про це 24 вересня у Telegram заявив омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець.

"Жоден із військовополонених, яких ми звільнили, не бачив представника Міжнародного комітету Червоного Хреста. Це порушення. На мій погляд, це невиконання мандата МКЧХ і ми маємо про це публічно говорити", - написав уповноважений.

Лубінець також заявив, що на початку жовтня планує зустрітися із керівництвом Міжнародного комітету Червоного Хреста у Женеві. Також Україна хоче порушити питання невиконання мандата МКЧХ щодо зустрічей із військовополоненими.

"Вони були при виході з "Азовсталі" наших героїв у Маріуполі і, згідно зі своїми мандатами, брали на себе зобов'язання це перевіряти, за цим стежити, моніторити цю ситуацію. Ми побачили, що цього взагалі не відбувалося", - додав Лубінець.

«Це офіційно потім було направлено у вигляді листа до керівництва МКЧХ, і я побачив їхню публічну реакцію, де вони прокоментували мої слова тим чином, що їх дійсно часто не допускають. Але вони завжди звертаються до сторін конфлікту, щоб їх допускали», - уточнив Лубінець.

Він поінформував, що назвав позицію МКЧХ дивною тому, що вони жодного разу не вийшли і не сказали публічно, що Україна їх допускає завжди, а росія, умовно кажучи, зі 100 звернень допускає у 10 тощо.

«Тобто, оце є різниця. Не можна виходити й публічно казати просто, що «ми звертаємося», бо так абсолютно незрозуміло, хто порушує Женевські конвенції, хто – ні», - заявив Лубінець.

За його словами, у МКЧХ вважають, що якщо вони публічно про це говоритимуть, то росія взагалі обмежить їм спілкування з військовополоненими.

«Так тоді ви публічно вийдете і скажете, що вам обмежили. Принаймні це – чесно. А наразі ситуація така, що ми розуміємо, що у нас є військовополонені, що рф публічно заявляє, що вони дотримуються всіх Женевських конвенцій, а по факту ми бачимо, що це взагалі не відбувається», - сказав омбудсмен.

Лубінець також вважає, що саме через м’яку позицію Міжнародного Комітету Червоного Хреста росія може застосовувати тортури до полонених.

«Саме через, на мій погляд, недієвість і м’яку позицію МКЧХ рф, у тому числі застосовує тортури, бо розуміє, що - а яка реакція? Ну не допускають вони МКЧХ - так ті навіть нічого про це не кажуть. І не допускають - зрозуміло, що будуть застосовувати тортури, бо після тортур дуже велика кількість часу має пройти, коли всі сліди просто зникнуть», - заявив омбудсмен.

Уповноважений наголосив: якщо представники МКЧХ не можуть забезпечити свій мандат, то вони мають або шукати нові підходи, або публічно виходити й казати, що вони не можуть це зробити – через позицію рф.

«І тоді робіть цю публічну заяву, у тому числі на майданчику ООН. Принаймні ми будемо бачити, що ви намагаєтеся все зробити, щоб забезпечити виконання Женевської конвенції від рф. Наразі ми цього не бачимо», - сказав Лубінець.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.