Зеленський заявив, що росіяни замінували дамбу Каховської ГЕС і планують історичну катастрофу

У разі підриву дамби підтоплені будуть сотні тисяч жителів півдня України, а без води залишаться Крим та Запорізька АЕС.

Російські терористи замінували греблю та агрегати Каховської ГЕС. Це один із найбільших енергооб'єктів. На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський під час виступу перед Європейською радою.

"У нас є інформація, що російські терористи замінували дамбу та агрегати Каховської ГЕС. Це один із найбільших енергооб'єктів. Дамба цієї ГЕС містить обсяги близько 18 млн кубометрів води. Якщо російські терористи підірвуть цю дамбу, то в зоні затоплення виявляться близько 80 населених пунктів, включаючи Херсон", - заявив Зеленський.

За його словами, після підриву греблі можуть постраждати сотні тисяч людей, може бути зруйновано постачання води значній частині півдня України.

h2

Мапа рельєфу у районі Херсону, у разі прориву дамби страждає саме лівий берег

Президент також пояснив, що плани країни-терориста можуть позбавити Запорізьку АЕС води для охолодження, а також повністю зруйнують роботу каналу, який побудували для постачання води до Криму.

"Наслідки цього теракту можуть стати такими, що його називатимуть історичною катастрофою. За нашою інформацією, Росія підготувала все, щоб зробити цей теракт. Українських працівників викинули з Каховської ГЕС, там лише росіяни, вони повністю все контролюють", - зазначив глава держави.

Він також підкреслив, що діяти необхідно негайно, щоб Росія не мала можливості реалізувати цю катастрофу. Також Зеленський закликав створити міжнародну спостережну місію, повернути на Каховську ГЕС український персонал, а також забезпечити розмінування агрегатів та греблі.

"Росія робить це, щоб влаштувати чергову операцію під фальшивим прапором - вчинити теракт і звинуватити в цьому Україну. Але ми з вами знаємо, в чому правда. Ми знаємо, що цю територію контролюють окупанти і на що вони вже були здатні. Вони самі ні перед чим не зупиняться. Але ми з вами можемо їх зупинити", – додав президент України.

Нагадаємо, раніше окупанти заявили, що Україна готує "удар по греблі Каховської ГЕС". Під цим приводом вони розпочали екстрену "евакуацію" мешканців.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.