Жити у режимі відключень, швидше за все, доведеться до кінця березня

Але заклики до масового виїзду за кордон через проблеми з електрикою наразі недоречні.

Імовірно, Україна житиме в умовах регулярних відключень електроенергії щонайменше до кінця березня. Про це пише у Facebook СЕО постачальника енергоресурсів YASNO Сергій Коваленко

"Сьогодні знову маємо різні відключення: починали з стабілізаційного графіка, але вдень отримали нові обмеження від "Укренерго" і відключаємось й екстрено. Максимальні обмеження за сьогодні – 391 МВт, відключені більш як 953 тисячі клієнтів, - заявив він. - Енергетики, попри погану погоду, зараз максимально стараються завершити відновлення до ще більших холодів. І хоча зараз відключень стало менше, я хочу, щоб всі розуміли: швидше за все, жити у режимі відключень українцям доведеться щонайменше до кінця березня".

Сергій Коваленко описав кілька можливих сценаріїв розвитку подій.

Базовий сценарій такий: якщо нових атак на енергомережу не буде, то за нинішніх умов генерації електронергії дефіцит потужності може бути рівномірно розподілений по всій країні. Це означає, що відключення будуть скрізь, але менш тривалими.

За словами виконавчого директора YASNO, позитивний сценарій такий: "Нових атак не відбувається, повертається попередній рівень генерації. Тоді ми, цілком імовірно, будемо мати вдосталь електроенергії, так що зможемо відмовитися від відключень взагалі". 

В той же час, голова "Укренерго" Володимир Кудрицький підкреслив, що заклик до масового від'їзду українців за кордон через удари РФ по енергоінфраструктурі та проблеми з електрикою наразі недоречний.

Про це він сказав під час пресбрифінгу.

"Ми бачимо роль енергетичного сектору в тому, щоб забезпечити такі умови функціонування нашої енергосистеми, щоб українці могли залишатися в країні і зимувати тут. Наша щоденна битва полягає у тому, щоб енергосистема якомога краще задовольняла потреби українців в електроенергії", - заявив Кудрицький.

За його словами, наразі є планові відключення - в "Укренерго" намагаються зробити їх більш комфортними - "щоб споживач знав, коли відключення, і зміг спланувати свій день".

"Але я вважаю, що заклик до якогось масового виїзду українців за кордон наразі недоречний. Далеко не факт, що нас чекає попереду блекаут", - додав очільник "Укренерго".

За словами Кудрицького, українська енергосистема неодноразово продемонструвала свою стійкість, а спрогнозувати напевно, буде блекаут чи ні, практично неможливо - це, за його словами, залежить від того, скільки ракет долетить під час конкретного удару, куди вони влучать і яких пошкоджень буде завдано енергосистемі.

"Неможливо спрогнозувати, коли станеться блекаут і яка його ймовірність. Все залежить від того, чи триватимуть ракетні атаки, і якщо так - наскільки вони будуть успішними", - пояснив голова "Укренерго".

За матеріалами видання "Економічна правда" 

Оставить комментарий

Защитный код Обновить

Please publish modules in offcanvas position.