Профільний комітет ВР підтримав заборону УПЦ МП в Україні

Згідно із законопроектом, використовувати у своїй назві слова "православний" має право лише організація, підпорядкована Православній Церкві України.

Комітет Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики розглянув низку законопроектів у сфері релігії та свободи совісті. Про це повідомляє прес-служба Комітету.

Сьогодні, 9 грудня, на своєму засіданні Комітет розглянув та підтримав проект Закону про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій (№8221), мета якого - повністю заборонити діяльність РПЦ та її структур на території України.

Законопроект представив перший автор проекту, голова підкомітету з питань культурної політики Микола Княжицький.

Документ встановлює заборону діяльності на території України Російської православної церкви та її підрозділів, передбачає, що всі правочини, пов'язані з використанням майна (оренда, лізинг тощо), припиняються достроково, встановлює особливості найменування релігійних організацій.

Зокрема, використовувати у своїй назві слова "православний" або "православна" має право лише організація, підпорядкована Православній Церкві України.

Відповідно, законопроект не містить жодного втручання у релігійні справи та не порушує принцип відокремлення держави від церкви", - зазначив Княжицький.

За результатами обговорення Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити проект закону №8221 за основу, включивши його до порядку денного.

ПО ТЕМІ:  В Україні хочуть завдати «вбивчого» удару по УПЦ МП

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.