Міноборони купує продукти для військових за завищеними цінами - ЗМІ

Журналісти встановили, що для Міністерства оборони закуповують продукти за завищеними у 2-3 рази цінами.

Міністерство оборони України (МОУ) закуповує продукти для військовослужбовців вдвічі-втричі дорожче, ніж вони коштують у магазинах Києва. Про це повідомляє у своєму матеріалі ZN.ua із посиланням на угоду Міністерства оборони про закупівлю продовольства.

Видання оприлюднило фотокопію угоди вартістю 13,16 мільярда гривень, укладеної 23 грудня Міністерством оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській та Черкаській областях.

Для порівняння видання обрало одну мережу магазинів у спальному районі Києва. Ціни на найбільш ходові продукти в угоді оборонного відомства виявилися завищеними у 2-3 рази.

eda2

Міноборони купувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як нині роздрібна ціна у магазині Києва близько 7 грн за штуку (місцями навіть менша).

Картоплю замовили по 22 грн. за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

Куряче стегно – по 120 грн. за кілограм, а в магазині – 80 грн.

Видання зазначає, що Міноборони проігнорувало всі їхні запити та запитання.

У документі послуги надання продуктів вказані окремим пунктом. Їхня вартість 30 млн грн, тобто 0,2% від загальної суми контракту.

РЕАКЦІЯ

-- Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки викликав керівництво Міністерства оборони на своє засідання на тлі інформації про зловживання на державних закупівлях продуктів для військових, опублікованої в розслідуванні Юрія Ніколова для ZN.UA.

Про виклик представників Міноборони в Раду написала заступниця голови згаданого Комітету Мар'яна Безугла у Facebook

За її словами, засідання відбудеться найближчим часом. Подія буде закритою, однак Безугла пообіцяла розповісти про результати на своїй сторінці в соцмережі.

-- Голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін прокоментував результати розслідування Юрія Ніколова, опубліковані у матеріалі. За словами Шабуніна, після оприлюднення даних, міністр оборони Олексій Резніков повинен дати роз'яснення.

"Або Резніков спростовує інформацію журналістів, оприлюднивши цей контракт з нормальними цінами. Або Резніков оприлюднює заяву про відставку. Третього варіанут тут не має", - каже голова ЦПК.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.