Офіс президента запропонував заборонити купівлю алкоголю та тютюну за готівку

Такий формат де-факто вже вдалося випробувати під час паливної кризи навесні 2022 року.

Офіс президента (ОП) пропонує заборонити купівлю сигарет та алкоголю за готівку. Про це йдеться у заяві заступника керівника ОП Ростислава Шурми на брифінгу у вівторок, 24 січня.

За його словами, акцизний податок може стати одним із компенсаторів для майбутньої податкової реформи в Україні, яку лобіює ОП.

"Ми розглядаємо підвищення оподаткування шкідливого споживання. Це тютюн, алкоголь та викопне паливо. У рамках реформи ми приводитимемо ставки податків до середньоєвропейських рівнів", - пояснив чиновник.

Водночас підвищення акцизів доведеться проводити в комплексі з покращенням адміністрування податків.

"Ми плануємо дві фундаментальні зміни. Перша - це електронний акциз. Не допотопні акцизні марки, які клеяться на пачки, а унікальний QR-код... Другий концепт ми ще обговорюємо, рішення не ухвалили. Але щоб ця система запрацювала, нам потрібно перекласти розрахунки за підакцизні товари виключно у безготівковий формат, тобто на оплату карткою", - додав він.

За словами Шурми, такий формат де-факто вже вдалося випробувати під час паливної кризи навесні 2022 року.

"Всі постачальники палива перевели клієнтів на оплату картками та на оплату через додаток. Думаю, дискомфорт тривав тиждень-два. Далі всі адаптувалися. Це дозволило обілити оборот палива. Я впевнений, що це ж станеться з тютюном та алкоголем", - додав він.

Джерело: "Кореспондент"

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.