До ЗСУ підуть серійні українські САУ «Богдана» на новому шасі

Серійне виробництво САУ "Богдана" означає те, що зброярам вдалось не просто перенести виробництво, а й розширити його.

Сьогодні, 26 січня, міністр оборони України Олексій Резніков заінтригував користувачів мережі Facebook, обулікувавши свою фотографію в кабіні якоїсь військової машини. "Пропоную вгадати, яка техніка на фото?" - написав міністр.

bog

Припущення висловлювалися різні, але Олексій Резніков, справді, зробив сюрприз. Виявилося, що на фото – кабіна САУ "Богдана", – 155-мм артустановки вітчизняного виробництва. За інформацією міністра, попри те, що вся територія України знаходиться у зоні ураження далекобійних російських ракет вітчизняні зброярі продовжують виконувати завдання не тільки з ремонту чи модернізації машин, але й виробляють нові зразки.

Більше того, багато підприємств ОПК України змінили локацію та навіть розширили виробництво. Зокрема, як повідомив міністр оборони, серійне виробництво САУ "Богдана" було профінансовано ще навесні 2022 року і українська 155-мм артилерія вже скоро буде на фронті.

"На фото - українська САУ "Богдана" калібру 155-мм. Одна така артсистема успішно пройшла випробування на полі бою. Нові артсистеми Міноборони профінансувало ще навесні 2022 року. Танки західного виробництва, які надійдуть за кілька місяців, на фронті буде підтримувати українська - у всіх розуміннях цього слова - артилерія", - пояснив Олексій Резніков.

Аналізуючи озвучену міністром інформацію, спеціалізоване видання DEFENSE EXPRESS пише: "САУ "Богдана", дослідний зразок якої був змонтований на шасі "КрАЗ", змінила базу. Виробник залишився українським, водночас сама компанія не розмістила у себе згадки про це та не була відмічена у дописі. Тому лише можемо зазначити, що неназваний виробник шасі має відповідний досвід, більше того, вже постачав аналогічну продукцію до ЗСУ.

Водночас серійне виробництво САУ "Богдана" означає те, що було перенесена вся промислова база, включно з унікальними для України верстатами для виробництва стволів. І це дійсно титанічна задача, яка була виконана у надскладних умовах і у вкрай стислі терміни.

Зазначимо, що попередні вогневі випробування "Богдана" пройшла за місяць до повномасштабного російського вторгнення у січні 2022 року. Під час них була доведена можливість вести вогонь на дальність 42 км без використання активно-реактивного снаряда, що перевищило закладені вимоги у 40 км.

bog3

А ось "державними" випробуваннями, з огляду на все, стала операція зі звільнення острова Зміїний, коли САУ вела вогонь по позиціях РФ з островів у гирлі Дунаю, а коригування вогню здійснював Bayraktar TB2. При цьому розрахунок міг спостерігати за точністю свого вогню через пряму трансляцію відео з дрона. Дальність стрільби у цьому випадку складала мінімум 35 км - це дальність від берегової лінії до острова, у реальності скоріш за все була ближче до 40 км".

"Окрім того, у 2023 році у Міноборони України зробили максимальну ставку на вітчизняних виробників озброєння, які мають максимально задовольнити попит ЗСУ у тих речах, які минулого року скуповувались закордоном, - підкреслив Резніков. - Міноборони підготувало перехід, щоб у 2023 році максимальний обсяг коштів було спрямовано українським виробникам. Це стосується усіх компонентів - від форми, взуття, бронежилетів і БПЛА до важкої зброї і боєприпасів". 

Нагадаємо, що далекобійна САУ "Богдана" в "натовському" калібрі 155 мм, яку створили в Краматорську на заводі КЗТС, здатна знищувати ворога на відстані 42 км, вперше пройшла парадом на День Незалежності у 2018 році. 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.