Компанії дружини Медведчука фінансували Росгвардію та МВС РФ - СБУ

Встановлено, що ці кримські компанії платили росіянам нібито за охорону нерухомості Медведчука на території півострова.

СБУ з'ясувала, що компанії дружини Медведчука фінансували Росгвардію та МВС Росії. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Служба безпеки ліквідувала масштабну схему підпільного фінансування російських окупаційних угруповань з боку громадян України. Зокрема, до організації угоди причетна Оксана Марченко, дружина підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука. Саме вона є кінцевим бенефіціаром мережі київських компаній та підприємства в Ялті, які переводили суми на рахунки Росгвардії та МВС Росії в окупованому Криму", - йдеться у повідомленні СБУ.

Встановлено, що ці компанії платили росіянам за охорону нерухомості Медведчука на території півострова. Крім того, бізнес-структура Марченко регулярно поповнювала російський бюджет у вигляді сплати "податків та зборів".

marchenko2

"Загальна сума здійснених платежів на користь країни-агресора становить понад 50 млн у гривневому еквіваленті. Для реалізації схеми Оксана Марченко зареєструвала в Ялті товариство зі статутним капіталом більш ніж 1 млрд російських рублів. Для його створення задіяла активи трьох підконтрольних інвестиційних компаній, розташованих у Києві, потім "кримська фірма" підписала відповідні "охоронні" угоди зі структурами Росгвардії та МВС Росії", - повідомляють у СБУ.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії компанія Марченко продовжила фінансувати бюджет країни-агресора.

marchenko3

Під час 11 обшуків на об'єктах нерухомості дружини Медведчука, в офісах її київських компаній та у будинках-топ-менеджерів співробітники СБУ виявили документи, комп'ютери, флешки та мобільні телефони з доказами угод, печатки та банківські картки, які використовувалися у незаконній діяльності.

Слідчі СБУ повідомили Марченко та голові афілійованої фірми в Криму про підозру у фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади, зміни кордонів території чи державного кордону України. Їм загрожує покарання до 8 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.