В Україну потрапили небезпечні для здоров'я морепродукти та напій

Будьте обережні.

СИРОП

В Україні виявили сироп, якій шкідливий для здоров'я. У його складі виявили занадто високий вміст барвника E124. Він експортувався з Франції в Україну.

Про це повідомили на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Загалом у складі сиропу для кави виявили занадто високий вміст барвника E 124 (Понсо 4 R). Він у такій дозі просто небезпечний для здоров'я.

musor2

Повідомлення надійшло від системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF).

Виявилось, що концентрований напій експортувався з Франції до України. Виробником значиться GEORGES MONIN, France. Одержувач: ТзОВ "ПРОБАР", провулок Індустріальний, 23, м. Київ.

Українців закликають, у разі виявлення напою в обігу, обовязково звернутися до Держпродспоживслужби.

Фахівці повідомляють, що барвник E 124 (Понсо 4R) у США, Фінляндії, Норвегії й деяких інших країн внесений до списку заборонених речовин, як канцероген, що може спровокувати розвиток онкологічних захворювань.

До того ж добавка є сильним алергеном, може викликати анафілактичний шок, або приступ ядухи в астматиків і людей з неприйняттям аспірину.

Також харчова добавка E 124 входить у список барвників, що призводять до підвищення гіперактивності дітей. При цьому добавка дозволена для застосування в харчовій промисловості в Україні як така, що не завдає шкідливого впливу на організм людини при дотриманні припустимих доз.

МОРЕПРОДУКТИ

У морепродуктах з Китаю, які вирушили в Україну з Литви, зафіксували перевищення вмісту важкого металу. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Державна продовольчо-ветеринарна служба Литовської Республіки повідомила, що в Україну відправлено партію заморожених сумішей морепродуктів вагою 7 900 кілограмів, у яких виявлено перевищення кадмію. Країною походження цих сумішей є Китай – фірма Zejiang Zhoufu food Co., LTD. (Xufu Road, Gaoting, Daishan, Zhoushan, Чжецзян, Китай). Експортувала морепродукти литовська фірма UAB VPA Logistics (Stariskes g. 29, Laistq k., 95366 Klaipedos r., Lithuania). Отримала вантаж українська фірма – VICIUNAIUKRAINA LTD, яка зареєстрована у Києві.

musor4

"Вантаж за результатами лабораторних досліджень, проведених при його ввезенні на територію Литовської Республіки, не відповідає законодавству Європейського Союзу щодо перевищення допустимого рівня кадмію (Cd) 2,65 ± 0,40 мг/кг", - пояснили в Держпродспоживслужбі.

Зазначимо, кадмій є важким природним металом, який може накопичуватись у живих організмах. В організм людини кадмій потрапляє з їжею, водою та тютюновим димом. Він вважається канцерогеном, оскільки токсично впливає на нирки людини, кісткову та дихальну системи.

Громадян просять повідомляти про виявлення заморожених сумішей морепродуктів до територіальних управлінь Держпродспоживслужби. У повідомленні слід зазначити, хто продавав такі суміші, адресу, місце реалізації, надати чеки про купівлю продукту. Продавати морську суміш не можна, оскільки вона є шкідливою, реалізатори можуть отримати штраф.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.