Міністр охорони здоровʼя провів зустріч із керівниками медичних закладів Донецької області

"Збереження медичної інфраструктури та медичних працівників – наш пріоритет", – зазначив Віктор Ляшко.

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко за участі голови Національної служби здоров’я України Наталії Гусак провів 15 лютого 2023 року зустріч із керівниками медичних закладів Донецької області щодо укладення договорів за Програмою медичних гарантій на 2023 рік, повідомляє департамент охорони здоров'я облдержадміністрації.

«Повномасштабна війна внесла суттєві зміни в умови функціонування медичних закладів. Особливо це стосується прифронтових територій.  Наша задача як держави – допомогти закладам реагувати на воєнні виклики таким чином, аби забезпечити надання якісних, доступних та безоплатних медичних послуг. Саме з цією метою в Програмі медичних гарантій на 2023 рік зʼявилися два спеціальні пакети для контрактування медустанов, розташованих на тимчасово окупованих територіях, та медустанов, що знаходяться в районах активних бойових дій. Збереження медичної інфраструктури та медичних працівників – наш пріоритет», – зазначив Віктор Ляшко.

min2

Обговорили основні проблеми, з якими зіштовхнулись заклади охорони здоровʼя під час укладення договорів із НСЗУ. Йшлося насамперед про зменшення суми договорів певних закладів на 2023 рік, які подалися на контрактування на загальних засадах. Під час зустрічі були надані необхідні розʼяснення механізму функціонування умов загальних та спеціальних пакетів й опрацьовано механізм збільшення сум договорів для тих закладів, надходження яких не дозволяли їм покривати витрати на фонд оплати праці.

Міністр підкреслив, що Національній службі здоров’я України треба посилити роботу своїх міжрегіональних департаментів для того, щоб вони якісно і своєчасно пояснювали керівникам лікарень зміни в Програмі медичних гарантій, які впроваджуються урядом. Також міністр наголосив на відповідальності керівників закладів за своєчасність виплат заробітних плат на прифронтових та тимчасово окупованих територіях.

min3

Нагадаємо, у 2023 році до Програми медичних гарантій додано новий пакет «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, яка перебуває в тимчасовій окупації». Претендувати на нього можуть медичні заклади що перебувають на тимчасово окупованих територіях, відповідно до наказу Мінреінтеграції.

ДО РЕЧІ

Європейський директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Ганс Клюге, під час свого п'ятого візиту до України заявив, що система охорони здоров'я країни не піддалася колапсу, незважаючи на песимістичні прогнози.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

Клюге нагадав про "безліч песимістичних" передбачень минулого року, що система охорони здоров'я в Україні розпадеться, а також про можливість спалахів Covid-19, туберкульозу та ВІЛ/СНІДу. Проте він зазначив, що "усього цього не сталося".

Клюге подякував працівникам охорони здоров'я та міжнародним партнерам за те, що система "стійка і все ще працює". Водночас, він зазначив, що втрати психічного здоров'я від війни є величезними, і міжнародні зусилля "необхідно подвоїти", щоб підтримати навчання лікарів первинної медико-санітарної допомоги на місцевому рівні.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.