Спецпризначенці ГУР використовують у роботі американський гелікоптер Black Hawk

Офіційно жодна з країн, яка має на озброєнні UH-60 Black Hawk, не оголошувала про їхню передачу Україні.

Цього тижня прес-служба Головного управління розвідки України опублікувала новину про роботу авіації ГУР, де з'явилося фото за участю спецпризначенців, знятих на тлі американського багатоцільового гелікоптера UH-60 Black Hawk ("Чорний яструб").

"Щойно пілоти-розвідники повернулися після виконання чергового бойового завдання. Бойові гелікоптери значно збільшують можливості спеціальних підрозділів Головного управління розвідки України та ефективність виконання спеціальних операцій", – йдеться в повідомлення ГУР.

hawk2

Профільні паблікита експертипідтвердили, що за спинами воїнів ГУР саме "Чорний яструб". Раніше офіційно жодна з країн, яка має на озброєнні UH-60 Black Hawk, не оголошувала про їхню передачу Україні. Тому фото вийшло ажіотажним, бо дозволило припускати про можливий старт поставок західних гелікоптерів для ЗСУ. Але як пише в своїй публікації портал The Drive, справа тут виглядає набагато цікавішою.

Для початку, ліврея із використанням глянцево-чорного кольору та із синіми і сріблястими лініями може видавати належність вертольота UH-60A до складу авіафлоту американської компанії Ace Aeronautics з центральним офісом в штаті Алабама. Якщо описати простіше – ця компанія займається тим, що викуповує в Армії США "надлишкові" Black Hawk, шукає на них нового покупця, та модернізує безпосередньо за специфікацією замовника.

Виходить така собі посередницька компанія із широким профілем роботи – модернізація авіоніки та інших бортових систем, експериментальні випробування та рутинне технічне обслуговування гелікоптерів, навчання персоналу тощо.

Автори The Drive припускають, що один із "засвічених" в розпорядженні ГУР МРУ вертольотів UH-60A належав саме до флоту Ace Aeronautics, мав реєстраційний номер N60FW і належав Армії США.

Компанія виставила на торги цей вертоліт ще 11 місяців тому, на даний момент оголошення вже видалене, і це може натякати, що свого покупця гелікоптер від Ace Aeronautics знайшов саме в Україні.

Машина цілком може бути доопрацьована із установкою додаткових засобів захисту проти зенітних ракет рашистів, установкою турелі з оптико-електронною станцією та різноманітних варіантів бортового озброєння.

hawk3

Гелікоптери UH-60A в лівреї американської компанії Ace Aeronautics

Яку точну кількість вертольотів UH-60A може мати ГУР МОУ, автори The Drive стверджувати не беруться. Бо, за їх даними, в розпорядженні тої ж Ace Aeronautics могло бути мінімум чотири такі машини.

Але тут важливим є сам факт того, що наші військові вже мають авіакрило із пілотами та техніками, які вже опанували сучасну західну машину на практиці довівши, що розмови про "високотехнологічність та складність експлуатації" вже не мають під собою ґрунту.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.