Лікар зі Слов’янська у Кропивницькому лікує поранених військових

До початку війни з Росією у 2014 році, Валерій Сокрут працював у Донецьку, очолював кафедру реабілітаційної і спортивної медицини медичного університет.

У Кропивницькому відновитись військовим після поранень допомагає доктор медичних наук Валерій Сокрут, який рік тому переїхав з міста Слов’янськ Донецької області. Раніше лікар реабілітовував після травм гравців донецьких футбольних команд, нині – викладає у релокованому Донецькому медичному університеті та лікує українських військових.

Про це повідомляє "Суспільне"

Зі слів Валерія Сокрута, до початку війни з Росією у 2014 році працював у Донецьку, очолював кафедру реабілітаційної і спортивної медицини медичного університету: "Ми були кураторами футбольних команд "Металург" і "Шахтар", працівники нашої кафедри були лікарями у цих командах".

Лікар розповів, що через війну з Донецька переїхав у Краматорськ, потім – у Слов’янськ. Рік тому евакуювався у Кропивницький. Працює завідувачем кафедри фізіотерапії Донецького національного медуніверситету. Щодня після пар допомагає військовим у кабінеті реабілітаційної медицини, який відкрив два місяці тому. З його слів, розробив для поранених реабілітаційні програми: "Є перелік програм. Є точні програми, коли робиться лімфодренаж тільки стегна – це коли поранення, наприклад, колінного суглобу, гомілки. Є програми для того, щоб, наприклад, відновити ноги після тривалого перебування за кермом – лікування так званих "ватних" ніг, виведення зайвої рідини".

Військовий лікар Костянтин Тарамали лікується після поранення, яке отримав у січні. На фронт, за його словами, пішов 17 березня 2022 року зі Слов’янська: "Бував на "нулі" – виносив наших поранених, був начмедом полку Нацгвардії. Отримав мінно-вибухову травму, струс головного мозку та осколкове поранення обох передпліч. Нині – на реабілітації. Основні скарги – біль у попереку та хребті, бо мав велике навантаження – поранені, амуніція, бронежилет".

Костянтин Тарамали – десятий пацієнт Валерія Сокрута. Лікування лікар розпочав з процедур на апараті магнітотерапії: "Цей метод знімає набряки. Європейські стандарти, щоб лікувати корінцевий синдром і біль у спині".

Наступна процедура – витягування хребта, показав реабілітолог: "Можна обійтися без хірургічних втручань. Можна витягувати відділ попереку, можна витягувати шию, коли є симптоми, відділ грудей. Тобто установка універсальна".

Внаслідок пережитих подій у військових може виникнути посттравматичний синдром – психічний розлад. Лікувати його важливо так само, як і травми після поранення, розповів Валерій Сокрут: "Наш обов’язок – допомогти військовослужбовцям стати у стрій".

Костянтин Тарамали сказав, що після відновлення знову поїде на фронт. За прогнозами лікаря, йому потрібен щонайменше місяць реабілітації.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.