На місці Каховської ГЕС доведеться будувати нову станцію «з нуля»

Орієнтовна вартість нового проєкту становитиме щонайменше мільярд доларів.

Каховська ГЕС не підлягає відновленню, тому на її місці необхідно будувати нову станцію. Про це 7 червня в Telegram повідомив штаб Каховської ГЕС з посиланням на директора "Укргідроенерго" Игор Сирота.

"Відновленню Каховська ГЕС не підлягає. Після деокупації нам доведеться будувати нову станцію. Найперше, що потрібно зробити сьогодні - перегородити зруйновану дамбу і забезпечити водою населення, сільське господарство і промисловість. Уже сьогодні будуть перші проектні рішення з цього питання", - заявив Сирота.

За його словами, будівництво нової станції потребуватиме щонайменше п'яти років - у режимі 24/7. Орієнтовна вартість нового проєкту становитиме щонайменше мільярд доларів.

"Ми ще не знаємо повних масштабів руйнувань: пошкоджено не тільки станцію, а й переїзди, водопостачання, газопостачання. Це складний гідровузол, на розбудову якого потрібен час. Зараз розробляємо проєкт розміщення станції", - додав він.

plotina

При цьому Сирота зазначив, що вже зараз потрібно вживати низку заходів - перегородити зруйновану дамбу. А також акумулювати воду на верхніх водосховищах. Це дасть змогу після деокупації якнайшвидше наповнити Каховське водосховище.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.