Верховна Рада відновила електронне декларування, АЛЕ...

Текст закону ухвалено із нормою, яка передбачає залишити реєстр декларацій закритим ще на один рік.

Верховна Рада ухвалила в цілому закон про відновлення електронного декларування під час воєнного стану. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram у вівторок, 5 вересня.

За його словами, відповідний закон Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану (№9534) підтримали 329 депутатів.

При цьому текст закону ухвалено із нормою, яка передбачає залишити реєстр декларацій закритим ще на один рік з можливістю для декларантів добровільно подати в НАЗК заяву щодо персонального відкриття декларації впродовж року.

"Головна правка 371 – про відкриття декларацій, не набрала голосів: 199. Не впевнений, що це зарахують як виконання одного з структурних маяків МВФ (хоча вже дедлайн 01 серпня ми пропустили). Через норму про закриті на рік декларації", – написав Железняк.

Відомо, що обов’язок подавати декларації про доходи в Україні скасували після початку війни. Але влада України у меморандумі з МВФ зобов’язалася повернути е-декларування до 1 серпня 2023 року. Крім того, цей структурний маяк на кінець липня 2023 року передбачає відновлення функції НАЗК перевіряти декларації про активи.

***

Парламент підтримав відновлення електронного декларування в Україні. Однак є низка причин, чому воно не є доступним для перегляду будь-ким. Про це повідомив голова фракції Слуга Народу Давид Арахамія.

За його словами, громадянське суспільство незадоволене тим, що за замовчуванням, реєстр декларантів доступний для перевірок НАБУ та НАЗК, та не є доступним для будь-кого.

"Тут є запобіжники. 1 - Через рік автоматично весь реєстр буде відкритим як і раніше. 2- Ми зробили норму, згідно з якою декларант може добровільно відкрити свою декларацію для всіх людей, а не тільки для перевіряючих органів. Ми з керівництвом парламенту будемо перші подавати такі листи до НАЗК з проханням зробити наші декларації публічними. Це політична відповідальність кожного декларанта", - зазначив Арахамія.

Він додав, що норма закритості реєстру виникла на прохання декларантів місцевих громад, які проживають на прифронтових територіях, родичі яких можуть бути в небезпеці, тому і виник такий гібридний формат декларування.

Джерело: "Кореспондент"

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.