З 1 жовтня українські жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають обов'язковому військовому обліку - нардеп

Вони мають з'явитися до ТЦК.

З 1 жовтня українські жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають обов'язковому військовому обліку. Вони мають з'явитися до ТЦК. Про це повідомив нардеп Федір Веніславський.

Він зазначив, що така практика не є новою, адже ще за часів СРСР жінки-медики були військовозобов'язаними.

Водночас жінки інших спеціальностей також можуть стати на облік добровільно. Наприклад, жінка-хімік може стати на облік, оскільки ця спеціальність споріднена з військово-обліковою спеціальністю хімічного захисту, зауважив Веніславський. При цьому постановка на облік не означає автоматичну мобілізацію.

"Важливо наголосити, що всі військовозобов’язані - незалежно від того, жінка це чи чоловік, - отримують повістки й можуть бути мобілізовані тільки тоді, коли цього потребує план мобілізації й необхідні люди для формування нових підрозділів або поповнення втрат", - сказав нардеп.

"В Україні продовжуватиметься планова мобілізація, просто розширюється перелік осіб, які можуть бути мобілізовані", - наголосив він.

Він також додав, що наразі Верховна Рада не планує розширювати перелік спеціальностей для обов’язкової постановки жінок на військовий облік.

Нагадаємо, президент Зеленський підписав закон про обов'язкову постановку на облік жінок із медичною та фармацевтичною освітою 21 жовтня минулого року.. 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.