Мінекономіки попереджає аграріїв про ризики самостійного розмінування сільгоспземель

Процес створення ринку послуг з розмінування вже запущений.

У Мінекономіки попереджають фермерів про потенційні ризики при розмінуванні земель і рекомендує їм користуватися послугами фахівців.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

За словами заступника міністр економіки Ігоря Безкаравайного, процес створення ринку послуг з розмінування вже запущений, а кількість пропозицій послуг сертифікованих операторів з часом буде постійно збільшуватись. 

Відтак українським фермерам потрібно виявити терпіння та в жодному разі не намагатися розмінувати землі власноруч, або за допомоги людей, які не мають відповідного фаху. 

Безкаравайний додає, що Уряд та Міністерство економіки роблять усе, аби пришвидшити процес очищення українських земель. Зокрема, за програмою пріоритетного розмінування земель сільгосппризначення обстежено понад 200 тис га земель, з яких понад 120 тисяч га фермери вже використовують. 

"Ми працюємо 24/7 для того, щоб запустити процеси, які пришвидшать розмінування земель. На початку року у нас було в урядових інституціях біля 2 тисяч піротехніків. До кінця року буде 6 тисяч. Ми в рази збільшуємо кількість машин для розмінування. На сьогодні маємо вже 16 сертифікованих операторів, 29 – в процесі сертифікації, 40 – готуються до сертифікації", – зазначив Безкаравайний.

ДО РЕЧІ

У селі Чкалове Херсонської області 2 жовтня в полі на російській міні підірвалася людина. Як виявилося, це був не тракторист, а нелегальний розміновувач, який не мав ліценції на проведення таких небезпечних робіт. Його найняв місцевий фермер.

Про це повідомила обласна військова адміністрація.

За даними ОВА, власник одного з фермерських господарств усно домовився з мешканцями Миколаївської області, щоб ті провели розмінування його полів. Найняті люди не мали ліцензій. Для розмінування вони використали трактор замовника. До нього лише додали саморобну конструкцію, яка мала виконувати функцію техніки для розмінування. 

За кермом був 32-річний чоловік. Під час виконання робіт трактор підірвався на міні, а водій загинув на місці. 

 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.