Депортований маріупольський підліток Богдан Єрмохін покинув Росію (ДОПОВНЕНО)

Раніше його вивезли до рф, а потім вручили повістку до підмосковного військкомату.

17-річний Богдан Єрмохін, якого вивезли до рф з окупованого Маріуполя та вручили повістку до підмосковного військкомату, виїхав з росії до білорусі. Про це повідомив його адвокат Катерина Бобровська. 

У Білорусі Єрмохін зустрінеться зі своєю сестрою.

Єрмохін - сирота, його офіційним опікуном є сестра, Валерія, вона проживає на території України. До початку повномасштабного вторгнення росії в Україну він навчався у металургійному коледжі у Маріуполі. 

2022 року військовослужбовці ЗС рф вивезли Богдана Єрмохіна та ще кілька десятків дітей з окупованого Маріуполя до москви. У березні 2023 року Єрмохін спробував втекти з росії до України. Російські силовики зупинили його поблизу білорусько-українського кордону.

Пізніше адвокат сім'ї звернулася до Львова-Бєлова та уповноваженої з прав людини в рф Тетяни Москалькової з проханням відправити підлітка до його сестри. У жовтні 2023 року Москалькова провела зустріч із Єрмохіним, під час якої він зізнався, що хоче повернутися до України.

На початку листопада стало відомо, що йому вручили повістку до військкомату. Це перший випадок призову до армії вивезеної з України дитини.

Інформацію про те, що Єрмохін зміг залишити територію росії, підтвердив і радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко у Telegram.

"Викрадений із Маріуполя підліток-сирота Богдан Єрмохін покинув росію. Про це публічно повідомили сам Єрмохін та його адвокат Катерина Бобровська. Підліток прилетів до Білорусі і зараз перебуває там разом із сестрою, яка є законною опікункою Богдана, за інформацією Бобровської", – повідомив він.

ДОПОВНЕНО О 18.00

Викрадений російськими військами з Маріуполя Донецької області підліток Богдан Єрмохін повернувся в Україну в неділю, 19 листопада, в день свого 18-річчя. Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак у Telegram.

bogd1

"Нашій команді вдалося повернути додому Богдана Єрмохіна - українського хлопця, якого Росія вивезла з окупованого Маріуполя до Московської області... Сьогодні Богдану виповнилося 18 років. Хлопець раніше звернувся до президента України з проханням допомогти йому виїхати в Україну. Ми були в постійній комунікації з Богданом, і він уже в Україні поруч зі своєю сестрою", - написав глава ОП.

За словами Єрмака, повернення Єрмохіна стало можливим у межах реалізації затвердженого плану дій президента Bring Kids Back UA.

"Дякуємо нашим партнерам із Держави Катар та міжнародній організації ЮНІСЕФ", - додав керівник Офісу президента.

bogd2

Інформацію про повернення Єрмохіна в Україну також підтвердив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Богдан Єрмохін в Україні!.. Повернення відбулося у взаємодії з Державою Катар, ЮНІСЕФ, посольством України в Білорусі за результатами перемовин з російською стороною... Також стосовно возз'єднання хлопця з сестрою вів комунікацію з уповноваженою з прав людини в Росії. Це був тернистий шлях", - написав він у Facebook.

За словами омбудсмена, Єрмохін "пережив багато чого, перебуваючи в Росії, але він хотів бути вдома. Сьогодні його бажання здійснилося".

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.