Рух «Чесно» закликав ОП позбавити держнагород зрадників Киву, Сальдо, Царьова та Балицького

Список подібних істот набагато ширший.

Рух "Чесно" звернувся до ОП із закликом позбавити державних нагород зрадників Іллю Киву, Володимира Сальдо, Олега Царьова та Євгена Балицького, які отримали вироки суду в злочинах проти нацбезпеки України.

Про це громадські активісти повідомили на своєму офіційному сайті.

"Президент може позбавити держнагород лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин відповідно до статті 16 Закону "Про держнагороди України". Відповідно до процедур, суд має надіслати подання президенту, а комісія держнагород і геральдики має підготувати відповідні клопотання щодо позбавлення держнагород", — мовиться у повідомленні.

"Чесно" зазначає, що у Реєстрі зрадників є щонайменше 4 особи, які визнані судом винними у злочинах проти національної безпеки та досі мають державні нагороди, зокрема

  • так званий "губернатор" окупованої території Херсонської області Володимир Сальдо — повний кавалер Ордену "За заслуги";
  • екснардеп Ілля Кива нагороджений Орденом Данила Галицького;
  • колишній депутат Олег Царьов і так званий "губернатор" окупованої території Запорізької області Євген Балицький — Орденом "За заслуги" III ступеня.

Рух додає, що у березні 2023 року Шевченківський районний суд міста Києва звертався до президента з поданням щодо позбавлення Царьова державної нагороди. Однак на сайті глави держави громадські активісти не знайшли оприлюдненого указу про позбавлення Царьова ордену.

zradniki 2

Окрім осіб, визнаних винними у злочинах проти нацбезпеки, в Реєстрі зрадників є фігуранти з держнагородами, які отримали офіційні підозри. Зокрема Микола Азаров, Олександр Єфремов, Дмитро Табачник, Віктор Медведчук нагороджені орденами князя Ярослава Мудрого.

Джерело: "Суспільне"

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.