Український омбудсмен звернеться в ООН та Червоний Хрест у зв'язку з розстрілом росіянами двох солдатів ЗСУ

Для росіян законів та правил війни не існує.

У Збройних Силах перевіряють відео розстрілу російськими окупантами українських військових, які здавалися в полон, імовірно, біля Степового. Про це "УП" заявив речник ОСУВ "Таврія" Олександр Штупун. 

Телеграм-канал опублікував відео, на якому видно, як група військових розстрілює двох інших військових, які виходять із бліндажа і один з яких тримає руки за головою. За даними DeepState, це сталося біля Степового, коли ворог зайшов на позиції 45-го окремого стрілецького батальйону.

"Ворог зайшов на позиції 45-го ОСБ. Під час зачистки кацапи наткнулися на бліндаж, в якому сиділи наші хлопці. Вони були вимушені здаватися через нестачу БК. Відразу як вийшов другий боєць, … просто розстріляли обох", - йдеться в повідомленні.

***

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив наступне:

"Сьогодні у мережі зʼявилося відео страти російськими військовослужбовцями українських воїнів, які здавалися в полон! Це чергове порушення Женевських конвенцій та вияв неповаги до міжнародного гуманітарного права! Російська сторона знову і знову показує своє обличчя терориста!", - наголосив Лубінець.

Він заявив, що з цього проводу він, як український омбудсмен звернеться до Міжнародного комітету Червоного Хреста, мандат якого передбачає фіксацію злочинів щодо військовополонених.

"А на відео чітко видно, що українські військові виконують необхідні кроки, які показують, що вони здаються у полон! Воїни були обеззброєнні, а їхні руки – піднятими до гори. Вони не несли жодної загрози! Російська сторона мала взяти їх у полон та надати статус військовополонених", - підкреслив він.

Лубінець також звернеться до Організації Обʼєднаних Націй, щоб постійна моніторингова місія ООН зафіксувала цей факт, як ще один яскравий приклад порушення норм міжнародного гуманітарного права Росією.

"РФ повинна понести покарання за кожен подібний випадок страти українських військових, які здаються у полон! Зазначу, що вони не поодинокі - це вбивство і бійця Олександра Мацієвського та інших військових, які здавалися у полон. Це і публічна страта військовополонених в Оленівці!", - зауважив омбудсмен.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.