На Україну насувається антициклон з морозами

Очікується розвиток потужного антициклону, центральна частина якого буде локалізована за Уралом, на півдні Сибіру.

У другій декаді грудня в Україні очікується дія потужного антициклону, який прийде з півночі Росії: стовпчики термометрів подекуди показуватимуть до 20 градусів морозу.

Відповідно до розрахунків прогностичних центрів, вже у другій половині першої декади місяця середня температура в Україні знизиться до мінус 13-7 вночі та мінус 8-2 вдень. А в північних областях країни уночі температура може сягати аж 20 градусів морозу.

Як повідомив виданню "Апостроф" метеоролог, кандидат географічних наук Ігор Кібальчич, очікується розвиток потужного антициклону, центральна частина якого буде локалізована за Уралом, на півдні Сибіру.

"Прогнозується, що відроги антициклону охоплять практично всю територію Північної Азії та Східної Європи. Оскільки цей синоптичний об'єкт сформується в умовах сухого та холодного континентального повітря, то в межах його впливу температура приземного повітря відчутно знизиться. Переважна частина України (за винятком крайнього півдня та Закарпаття) опиниться під впливом цього антициклону", - зазначив він.

За прогнозами, стійкий період холодної погоди триватиме до двадцятих чисел грудня. Проте вже у третій декаді грудня в Україну надходитимуть більш теплі та вологі повітряні маси атлантичного походження. В результаті цього температура може підвищитись аж до відлиги.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.