Українцям варто зменшити споживання товарів та послуг «у декілька разів», - Мінфін

Ми споживаємо в основному імпортні товари й послуги, це визначає наш економічний потенціал", — зауважив міністр Сергій Марченко.

Задля того, щоб перемогти у війні з РФ, нашим громадянам доведеться у кілька разів обмежити споживання. Зокрема - відмовитись від купівлі закордонних товарів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив очільник Міністерства фінансів Сергій Марченко під час дискусійної панелі "2024: виклики і перспективи".

Він зауважив, що українська економіка має перейти на "воєнні рейки". І під цим терміном варто розуміти не лише збільшення виробництва озброєнь, а й усвідомлення суспільством того факту, що триває війна.

"Військові рейки — це не тільки про військову індустрію, це і про розуміння суспільства, що в нас війна. На жаль, поки що ми живемо в досить специфічній реальності, коли в нас усе добре, є стабільність макроекономічна, курсова. Але ця реальність потребуватиме корекції, якщо ми хочемо перейти на військові рейки. Це обмеження суспільного споживання. Нам потрібно зменшити його в декілька разів, тому що ми споживаємо в основному імпортні товари й послуги, це визначає наш економічний потенціал", — зауважив міністр.

На його думку, на цьому етапі суспільство до такого не готове, але це потенційний сценарій.

"Можуть бути інші податкові режими, інші видаткові режими. Ми до цього маємо готуватися і, думаючи про 2025 рік, маємо закладати відповідні сценарії", - попереджає голова Мінфіну.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.