Росіяни знищили музей Шухевича у Львові

Атака безпілотниками була проведена в новорічну ніч.

Внаслідок атаки російського безпілотника у Львові було знищено музей командира Української повстанської армії (УПА) Романа Шухевича в Білогорщі. Про це повідомив мер міста Андрій Садовий у Telegram в понеділок, 1 січня.

"В день народження Степана Бандери москалі повністю знищили музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі", – написав він.

shu1

"Що стосується музею. Будівля повністю була знищена внаслідок вибуху. Тобто на момент нашого приїзду це вже фактично була зруйнована будівля, в якій палала пожежа. Ми ліквідували загоряння, а будівлю ж врятувати не вдалося. Вона була повністю знищена внаслідок падіння "Шахеда", - розповів начальник відділу зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Львівській області Віталій Туровцев.  в ефірі телемарафону.

shu3

Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича - відділ Львівського історичного музею в селищі Білогорща (нині входить до Залізничного району Львова, вул. Білогорща, 76а).

В будівлі знаходилась остання штаб-квартира головного командира УПА. Будинок має два поверхи. На першому поверсі розташовано п'ять тематичних зал. Другий поверх відтворює побут головного командира УПА під час перебування його на цій підпільній квартирі (весна 1948-1950 рр).

Важливим історичним об'єктом будинку є криївка, що знаходилася при вході на горище, фактично - перегородка, що відокремлювала горище від кімнати подвійною дощатою стіною. Вхід у криївку здійснювався зі сходового майданчика. Потрапити до неї можна було з окремого входу. Саме цим входом користувався Роман Шухевич, коли вступив в останній бій з підрозділами МГБ 5 березня 1950 року. Сходи було збережено без змін. Внутрішня частина криївки та вхід до неї відреставрована зі збереженням усіх пропорцій і своєрідності будівлі.

При проведенні відновлювальних робіт у дерев'яній стіні, навпроти входу до криївки, було віднайдено кулю від пістолета "Вальтер". Отвір від кулі знаходиться на висоті 80 см від підлоги. Сходи, криївка, житлова кімната стали головними меморіальними об'єктами музею.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.