Дівчинка, яка втратила ноги під час обстрілу вокзалу в Краматорську, візьме участь у Бостонському марафоні

Яна Степаненко вже два місяці посилено готується до забігу на п’ятикілометрову дистанцію.

Постраждала внаслідок ракетного удару росіян по вокзалу в Краматорську 12-річна Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги, візьме участь у Бостонському марафоні.

Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради.

Дівчинка вже два місяці посилено готується до забігу на п’ятикілометрову дистанцію: двічі на тиждень займається у Національному реабілітаційному центрі «Незламні» (Unbroken) із фізичним терапевтом і двічі — на велотреку та стадіоні з професійними тренерами бігового клубу PROBIG.

Взяти участь в одному з найбільших та найпрестижніших марафонів у світі українку запросила американська фундація One World Strong, що допомагає ветеранам і цивільним, які постраждали внаслідок терактів та військових дій.

Мета Яни — нагадати світу, що війна в Україні триває, продовжують страждати та гинути діти й дорослі, і щодня зростає кількість людей з ампутаціями.

Окрім цього, дівчинка бігтиме марафон, щоб зібрати 615 тисяч гривень на спортивний протез для важкопораненого 30-річного захисника Олександра Рясного, пацієнта центру «Незламні», який втратив праву ногу на Запорізькому напрямку.

Нині чоловік опановує звичайний протез, планує повертатися на службу і мріє бігати. Долучитися до збору можна за посиланням.

prot1

Яна Степаненко на марафоні у Львові.

Торік восени Яна вже брала участь у львівському півмарафоні. Тоді вона тільки вчилася користуватися біговими протезами і разом з іншими пацієнтами центру Unbroken, українськими воїнами здолала символічну «Милю незламності» — завдовжки лише у 70 метрів.

«Коли я пробігла перший раз, мені було спочатку дуже страшно… Такі були неперевершені емоції, що хоч трішки, але пробігла! Я пережила дуже важкі моменти, зараз я рада, що знову можу ходити і бігати. Відомий американський протезист Пітер Харш подарував мені бігові протези, і з того моменту я знову полюбила бігати», — розповіла дівчинка.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.