Мінкульт дозволив демонтувати у Києві колишню Арку дружби народів

Відомство опублікувало наказа, згідного якого "монумент втратив статус пам’ятки історії і може бути демонтований".

Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) визнало Монумент на ознаменування возз’єднання України з Росією, розташований у Києві у Хрещатому парку таким, що підлягає занесенню. Згідно з наказом МКІП, "монумент втратив статус пам’ятки історії і може бути демонтований". Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Експертна комісія Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики у своєму фаховому висновку дійшла до висновку, що попри перейменування Київською міькою радою в Арку свободи українського народу, монумент репрезентує виключно радянські ідеологеми та конотації, а тому становить загрозу національній безпеці України.

Утілений у монументі міф про "возз’єднання" двох "братніх" народів не відповідає історичним реаліям. В умовах широкомасштабного вторгнення РФ в Україну цей міф активно використовується для обґрунтування "законності" путінських територіальних претензій. Він також є частиною інформаційно-пропагандистської кампанії Кремля.

arka2

Проєкт реконструкції Арки із соцмереж

"У суспільній свідомості киян монумент ототожнюється з радянським режимом", - наголосив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Арка дружби народів у Києві, встановлена у 1982 році до 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.