До готовності Харківщини зустріти ворога постали питання

Борці з корупцією виявили дива у документації, Центр протидії дезінформації при РНБО говорить про дезінформацію.

Різка активізація бойових дій на Харківському напрямі непокоїть усіх українців. У соціальних мережах сьогодні існує досить багато інформації про те, що оборонні фортифікації на Харківщині були підготовлені слабо.

ВІДЕО ПО ТЕМІ:

На сайті видання "Українська правда" вчора, 13 травня, було опубліковано статтю, автором якої виступає голова Антикорупційного центру "Межа" Мартіна Богуславець. У публікації наводяться досить дивні факти.

"Багатомільйонні підряди на будівництво фортифікаційних споруд, на які там загалом витратили 7 мільярдів гривень, Харківська ОВА зливала на підставні фірми аватарів, - пише Мартіна Богуславець. - Зокрема, департамент Житлово-комунального господарства (ЖКГ) та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОВА укладав прямі договори на постачання деревини для укріплень із фірмами з ознаками фіктивності. 

На 270 млн на деревину, інформація щодо якої засекречена, уклали договори із ФОП Чаус І.О., ТОВ "Герц індустрія", ТОВ "Сатисбуд", ТОВ "АТТ БУД" та ТОВ "ДЕРЕВООБРОБНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВОСХОД".

h2

Усі вони почали заробляти мільйони одразу за кілька місяців після реєстрації. Класично – за прямими договорами і без конкурсних закупівель. 

Так сталося, що департамент Харківської ОВА для оборонних закупівель обирав щойно зареєстровані ноунейм фірми і ФОПи. Більше того, власники цих фірм не нагадують успішних бізнесменів і бізнесвумен – мають десятки судових справ, від крадіжок віскі до домашнього насилля над чоловіком і матір'ю, дехто з них позбавлені батьківських прав та мали виконавчі провадження за кредити в банках.

Ще одна цікава деталь – схоже, ці бенефіціари навіть не здогадуються, що вони мільйонери. Адже продовжують працювати позмінно "на полях" та заводах.

Ще раз: в ОВА укладають прямі договори на деревину для фортифікацій із фірмами, "власники" яких навіть не знають, що вони заробляють мільйони. Оце так засекречення військової інформації.

Очевидно, що підрядників для військових угод шукали прискіпливо – людей не багатих, із низкою судових справ та боргами. Частина з них навіть пов'язані між собою. 

Схема почалася із ФОП Чаус Ігор Олегович. За три місяці після реєстрації департамент ОВА укладає з ним прямі договори на постачання деревини на мільйони гривень.

Цікаво, що у липні 2023 року, коли Чаус тільки зареєстрував ФОП, мав виконавче провадження за штраф від поліції. Раніше ж його визнавали винним за крадіжку півлітрового "Джек Деніелс" в АТБ. За крадене віскі він відпрацьовував 100 годин громадських робіт. Успішний бізнесмен із лихих 2010-х

Продовжили схему "успішні бізнесвумен". Обидві із міста Кам'янське Дніпропетровської області.

Перша – Вікторія Смоляк, власниця ТОВ "Герц індустрія". ТОВку зареєстрували у червні 2023 року, а вже за декілька місяців вона почала заробляти на деревині мільйони. Знову ж, за прямими договорами. За менш, ніж рік, фірма змінює чотири керівники, що теж є ознакою фіктивності.

На пані Смоляк – не тільки ТОВка, а й 5 виконавчих проваджень за стягнення від банків, суди за ухиляння від батьківських обов'язків. Жінка п'яною вчинила домашнє насилля над матір'ю. Нині ж вона працює на Дніпровському металургійному комбінаті.

Не дуже схоже на власницю успішної фірми, яка за 9 місяців заробила 116 мільйонів від департаменту ОВА?

h3

Друга бізнесвумен – Наталія Коваль. На неї реєструють ТОВ "Сатисбуд" через три дні після реєстрації  "Герц індустрії". Ще одна успішна фірма, через яку проганяють понад 52 мільйони.

Власниця фірми теж має букет судових справ, зокрема, щодо позбавлення батьківських прав, знаходження в громадському місці у п'яному вигляді, вчинення домашнього насильства у відношенні до чоловіка. Як стало нам відомо, жінка нині працює позмінно в полях. 

Цікаво, що  і ТОВ "Герц індустрія", і ТОВ "Сатисбуд" мають одного і того ж директора – Дмитра Кнорозова. Очікувано, і він теж має виконавчі провадження, де виступає боржником. 

Через наступні ТОВки –  "АТТ БУД" та "ДЕРЕВООБРОБНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВОСХОД" департамент ЖКГ Харківської ОВА проганяє мільйони. Їхні власники та керівники мають дотичність до ще понад 30 нещодавно створених компаній із широким спектром видів діяльності. 

"За цією схемою неозброєним оком видно, як хтось, будучи вхідним у владні кабінети, нещадно реєструє нові фірми, використовуючи для цього людей, які в силу обставин можуть не здогадуватися про це. І цей хтось далі продовжує заробляти на крові", -  резюмує авторка публікації. 

h4

Якихось офіційних коментарів з приводу наведених вище фактів поки що не спостерігається. Натомість, загалом, на чутки про слабкість фортифікаційних споруд у Харківській області відреагували у Центрі протидії дезінформації при РНБО

Керівник ЦПД Андрій Коваленко підкреслив, що в Харківській області побудували кілька надійних ліній оборони.

При цьому він пояснив, що в зоні, де зараз тривають бойові дії, побудувати фортифікації було неможливо через доступність цієї території для обстрілу з території Росії.

Коваленко назвав заяви про відсутність фортифікацій у Харківській області «продовженням російської ІПСО з дискредитації військового керівництва України». Її метою вважають розкол між місцевою та центральною владою, поширення панічних настроїв і падіння бойового духу підрозділів ЗСУ.

На ситуацію відреагував заступник голови Харківської обласної військової адміністрації Роман Семенуха. В інтерв'ю Radio NV він розповів, хто мав будувати і які укріплення, а також які висновки можна зробити вже зараз.

"Упродовж цього і попереднього років, місяців, Харківська область повністю виконувала мобілізаційне завдання з техніки, - заявив він. - Спрощуючи: техніку надали, матеріали, яких потребували бригади, що виконували задачі в північному прикордонні, з нашого боку були надані... Чи треба робити, вибачте за слово, розбір польотів, — безумовно, так. Те, що сталося на півночі Харківщини, має свої причини".

Очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що на його доручення має відбутися засідання, де всі учасники будівництва фортифікаційних споруд в області прозвітують про виконані роботи.

"Щодо фортифікацій Харківщини. Сьогодні дав доручення профільному заступнику зібрати всіх учасників процесу будівництва фортифікаційних споруд, - пише він. - Кожен підрядник на засіданні групи "Прозорість та підзвітність" прозвітує про виконані роботи".

Генеральний штаб Збройних сил України запевнив, що обладнання фортифікацій та мінування на Харківщині здійснюється постійно.

У ГШ зазначають,  що підрозділи інженерних військ Збройних сил України постійно проводять роботу щодо підвищення живучості військ (сил) шляхом виконання заходів інженерного обладнання оборонних рубежів по всій лінії бойового зіткнення, що в свою чергу включає виконання заходів з фортифікаційного обладнання та нарощення системи інженерних загороджень (мінно-вибухових та невибухових).

За твердженням Генштабу, лише в Харківській області за 2024 рік інженерно-саперні підрозділи Сил підтримки встановили десятки тисяч мін...

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.