Рада ухвалила рішення про перейменування 327 населених пунктів

Верховна Рада 18 вересня провалила перейменування понад 300 населених пунктів у рамках процесу деколонізації та дерусифікації. Після цього частина депутатів заблокувала трибуну, питання винесли на погоджувальну раду.

РБК-Україна розповідає про те, що сталося.

Проект постанови щодо перейменування населених пунктів у зв'язку з вимогами закону про заборону пропаганди російської імперської політики та деколонізації топонімії внесли до Ради ще у квітні.

До сьогоднішнього голосування профільний комітет рекомендував перейменувати широкий перелік міст, селищ, сіл та районів. Але проект набрав 208 голосів при 226 необхідних. Причому монобільшість дала лише 137 голосів.

Як заявив нардеп від "Голосу", голова підкомітету з питань деколонізації та один із ініціаторів Роман Лозинський, парламент "провалив історичний шанс викинути з карти України все те, що було нав'язане Москвою".

"Неформальне об'єднання "депутати московського патріархату" всіма правдами та неправдами накрутили колег, тому на табло всього 208 голосів. Це тотальна ганьба для України. Це реванш", - написав він у Facebook.

Із зареєстрованих на засіданні 18 вересня 75 нардепів взагалі не голосували, п'ятеро утрималися і троє були проти. Найбільше тих, хто не голосував, серед "Слуг народу" - 40 осіб та групи "Платформа за життя та мир" - 15 осіб.

Обурені депутати, скандуючи "Ганьба", заблокували трибуну з вимогою зібрати погоджувальну раду, доручити комітету негайно розглянути постанову, щоб знову винести проект до сесійної зали. До цього часу Рада не працюватиме.

"На цьому на сьогоднішній день нестримні реформи завершилися", - наголосив нардеп Ярослав Железняк.

Як йдеться в пояснювальній записці, згідно із законом про деколонізацію, органи місцевої влади та військові адміністрації мали провести консультації з громадськістю та подати на розгляд Ради пропозиції щодо перейменування.

У свою чергу парламент має ухвалити рішення з урахуванням пропозицій. А якщо пропозиції місцевої влади не надійшли у встановлений термін, то з урахуванням рекомендацій Інституту національної пам'яті та Нацкомісії щодо стандартів державної мови.

Профільний комітет розглянув 340 пропозицій, рекомендації комісії та Інституту національної пам'яті та рекомендував перейменувати 7 районів, 15 міст, 56 селищ та 262 села у 22 регіонах України.

На погоджувальній раді вирішили повернутися до перейменування, але після того, як будуть проголосовані всі ресурсні законопроекти для бюджету. За словами спікера Ради Руслана Стефанчука, це буде інша постанова. І в ній не буде "п'яти проблемних міст", перейменування яких викликало найбільший резонанс.

"Це був комплексний проект, де було дуже багато сіл, селищ, районів і саме через це не вистачило голосів. Тому що хтось проти перейменування", - заявив він.

***

Сьогодні, 19 вересня, рішення все ж таки було прийнято, - повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

"Нову постанову про зміну назв 327 населених пункті прийнято без обговорення. Але з варіанту, який вчора голосували вилучили 6 населених пунктів", - пише він.

За відповідне рішення проголосував 281 народний обранець.

Згідно з постановою, перейменовуються назви населених пунктів, які містять російські та радянські наративи або русифіковані назви.

Зокрема, перейменовуються назви, присвячені московським діячам: Пушкіно, Мічуріна, Максима Горького, Кутузівка, Суворове, Некрасове тощо

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.